42 İtfaiye Personeli Rütbe Aldı
Haberler » Güncel » Haber

42 İtfaiye Personeli Rütbe Aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Bünyesindeki 42 İtfaiye Personeli, Görevlerinde Yükselerek Rütbe Aldı.

42 İtfaiye Personeli Rütbe Aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki 42 itfaiye personeli, görevlerinde yükselerek rütbe aldı.

Belediye Başkanı Asım Güzelbey adına törende hazır bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fuat Özçörekçi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yurdun çeşitli yerlerinde örnek gösterilen bir itfaiye teşkilatına sahip olduğunu belirterek, "Yaptığı çalışmalarla bu teşkilat topluma örnek olmuştur. Savaşların olmadığı ülkemizde, insanların hayatı için canlarını tehlikeye atan sizler gerçek kahramanlarsınız." dedi.

İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş ise, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı'nın iyi bir noktaya gelmesinin, başta Başkan Asım Güzelbey olmak üzere tüm belediye yetkililerinin ilgisi ve ekipman yenilemeye verdiği destekle mümkün olduğunu söyledi.

İtfaiyenin, 24 saat görev yapan tek birimi olduğuna dikkat çeken Karakuş, itfaiyecilerin yangın söndürmenin yanı sıra arama kurtarma faaliyetleriyle de insanların can ve mallarını güvende hissetmelerini sağladığını belirtti.

Konuşmaların ardından Fuat Özçörekçi, 42 itfaiyeciyi temsilen Hayri Doğan, Mehmet Çoban, Nurettin Aslantaş, Nahsen Güllü ve Necdet Bozkurt'a rütbelerini verdi.(CİHAN)