40 Yıldır Saat Tamir Ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

40 Yıldır Saat Tamir Ediyor

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
40 Yıldır Saat Tamir Ediyor

Muş'ta 40 yıldır saat tamirciliği yapan 66 yaşındaki Cemalettin Ensarioğlu, kaybolmaya yüz tutmuş mesleğini sürdürmesi için oğlu 29 yaşındaki Ömer'i yetiştirdi.

Muş'ta 40 yıldır saat tamirciliği yapan 66 yaşındaki Cemalettin Ensarioğlu, kaybolmaya yüz tutmuş mesleğini sürdürmesi için oğlu 29 yaşındaki Ömer'i yetiştirdi.

Evli ve 4 çocuk babası Cemalettin Ensarioğlu, tamir edemeyeceği saat olmadığını söyledi. 1975 yılında çırak olarak başladığı mesleği kısa sürede öğrendiğini belirten Ensarioğlu, "Muş'un en eski saat tamircisiyim. Eski saatleri az da olsa kullananlar var. Onları gördüğüm zaman eski günlere gidiyorum ve büyük bir zevkle tamir ediyorum. Eski saatleri kullananların tek adresi buradır. İşyerimde çok eski tarihi saatler var. Saatlerin durması beni çok üzer. Yeni saatlerin tamirinde iyi olan oğluma eski saatleri de elimize geçtikçe öğretiyorum. Bu mesleğin devam etmesi için oğlumdan rica ettim. O da bu mesleği seçti. Gözüm arkada kalmayacak" diye konuştu.

Baba mesleğini sürdürmek için elinden geleni yaptığını söyleyen Ömer Ensarioğlu ise "Babam mesleğine aşık. Onun bu isteğini kırmamak için yıllardır yanında çalışmaya başladım. Babam diye söylemiyorum ama çok iyi bir usta. Bugüne kadar tamir edemediği saat görmedim. Babama göre saatler durmamalı. Bende kendisinin yolundan gidiyorum. İşlerimizde çok iyi" dedi.

- Muş

40 Yıldır Saat Tamir Ediyor

40 Yıldır Saat Tamir Ediyor

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title