40 Yıl 5 Ay Hapis Cezası Bulunan İki Kardeş Saunadaki Gizli Bölmede Yakalandı

40 Yıl 5 Ay Hapis Cezası Bulunan İki Kardeş Saunadaki Gizli Bölmede Yakalandı

40 yıl 5 ay hapis cezası bulunan iki kardeş saunadaki gizli bölmede yakalandı Polis aylardır peşlerindeydi, yakalanmamak için villanın içindeki saunaya gizli bölme yapmışlarAYDIN - Kuşadası'nda haklarında kesinleşmiş toplam 40 yıl 5 ay hapis cezası bulunan ve 15 ayrı suçtan daha aranan 2...

40 yıl 5 ay hapis cezası bulunan iki kardeş saunadaki gizli bölmede yakalandı
Polis aylardır peşlerindeydi, yakalanmamak için villanın içindeki saunaya gizli bölme yapmışlar

AYDIN - Kuşadası'nda haklarında kesinleşmiş toplam 40 yıl 5 ay hapis cezası bulunan ve 15 ayrı suçtan daha aranan 2 kardeş, bir villanın içindeki saunanın gizli bölmesinde yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, polisin aylardır peşinde olduğu bir türlü yakalanamayan 2 kardeşin ele geçirilmesi için Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler planlı bir çalışma başlattı. Çeşitli suçlardan aranan ve haklarında da kesinleşmiş hapis cezası bulunan 28 yaşındaki Mehmet Ö. ve 30 yaşındaki Musa Ö. isimli 2 kardeşin Kuşadası Karaova Mahallesi'ndeki Efes 2-3 Evleri'nde saklandığını tespit eden polis ekipleri, bu sitedeki villaya baskın düzenledi. Operasyon sırasında villanın sauna olarak kullanılan bölümünün içinde gizli bir bölme olduğu ve şahısların da burada gizlendiğinin belirlenmesi üzerine polis ekipleri gizli bölmeye girerek, aranan iki kardeşi saklandıkları yerde yakaladı.
Polisin uzun süredir peşlerinde olduğu ve saunada saklandıkları gizli bölmede yakalanan 2 kardeşten Mustafa Ö.'nün "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, silahlı tehdit, Birden fazla kişiyle gece vakti yağma" suçları dahil toplamda 10ayrı suçtan arandığı ve ayrıca hakkında 22 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, Musa Ö.'nün ise "Yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yaralama: dahil 5 ayrı suçtan arandığı ve ayrıca toplamda 18 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezasının da olduğu tespit edildi. İşlemlerin ardından mahkemeye çıkarılan 2 kardeş tutuklanarak, Söke Cezaevi'ne konuldu.