40. Tsyd Ankara Şubesi Dörtlü Futbol Turnuvası

40. Türkiye Spor Yazarları Derneği (tsyd) Ankara Şubesi Futbol Turnuvası'nın İlk Maçında, Normal Süresi 0-0 Sona Eren Mücadelede Gençlerbirliği, Penaltı Atışları Sonunda Etimesgut Şekerspor'u 4-3 Yenerek Finale Yükseldi.

40. Tsyd Ankara Şubesi Dörtlü Futbol Turnuvası

40. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Futbol Turnuvası`nın ilk maçında, normal süresi 0-0 sona eren mücadelede Gençlerbirliği, penaltı atışları sonunda Etimesgut Şekerspor`u 4-3 yenerek finale yükseldi.

Gençlerbirliği`nde Erhan, Sedat, Erkan ve Ali Cansun, penaltı atışlarını gole çevirirken, Kerem atıştan yararlanamadı. Etimesgut Şekerspor`da da Nuri, Erdem ve Ahmet Yıldırım penaltı atışlarını golle sonuçlandırırken, Evren ve Faruk ise atışlarda başarılı olamadı. Gençlerbirliği, yarın saat 20.15`te Ankaragücü-Ankaraspor maçının galibiyle finalde karşılaşacak.

Bu arada Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da maçı izledi. 15. Dünya Şampiyonası finallerine hazırlanan Erkek Basketbol Milli Takımı sporcuları ve teknik heyeti, karşılaşma öncesinde stada gelerek, tribünlerdeki taraftarları selamladı ve bir süre maçı takip etti.

Etimesgut Şekersporlu futbolcu Sergen Yalçın, bugün bir gazetede yer alan ve kendi adının da geçtiği şike haberiyle ilgili olarak ¨Benim konuşmalarım açık. Birşey varsa bakarız¨ dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Futbol Turnuvası`nda yaptıkları Gençlerbirliği maçı sonrasında basın mensuplarının konuyla ilgili sorusuna Sergen, ¨Gazetedeki haberi okumadım, haberim yok. Benim konuşmalarım açık yani. Birşey varsa bakarız¨ karşılığını verdi.