40 Milyon Dolarlık Tekne Yapım Aşamasında Yandı

40 Milyon Dolarlık Tekne Yapım Aşamasında Yandı

Tuzla'da İnşası Devam Eden 47 Metre Boyundaki M-y Aradusa Adlı Teknede Bilinmeyen Bir Nedenle Yangın Çıktı. Büyük Paniğe Neden Olan Yangında, Fiyatının 40 Milyon Dolar Olduğu Belirtilen Tekne Büyük Hasar Gördü.

40 Milyon Dolarlık Tekne Yapım Aşamasında Yandı

Tuzla'da inşası devam eden 47 metre boyundaki M-Y Aradusa adlı teknede bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Büyük paniğe neden olan yangında, fiyatının 40 milyon dolar olduğu belirtilen tekne büyük hasar gördü.

Edinilen bilgiye göre, Ur-Sa Tershanesi'nde yapımı devam eden teknede saat 19.00 sıralarında yangın çıktı. Yangına ilk olarak tershane çalışanları ve çevredekiler müdahale etti. Tutuşan kimyasal maddeler nedeniyle alevler kısa sürede büyürken; Kadıköy, Tuzla, Pendik, Kartal ve Maltepe itfaiye grupları ile çok sayıda ambulans tershaneye yönlendirildi. İtfaiye ekipleri, ilk etapta alevlerin tershanedeki diğer 2 tekneye sıçramasını engelledi. Yaklaşık 2 saatlik müdahalenin ardından alevler tamamen söndürüldü.

Eni 9, boyu 47 metre olan, dış aksamı çelik, iç donanımı ahşap olan teknede yangın sonucu büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangında can kaybı meydana gelmezken, 1 işçinin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

(UÖ-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA