40. Atatürk Kupası Etkinlikleri Başladı

Binicilik Camiası, Bu Sene 40.'sı Düzenlenen Atatürk Kupası'yla Atatürk'ün 125. Yaşını Kutluyor. Etkinlikler, Sipahi Ocağı Binicilik Tesisleri'nde Bugün Yapılan Kokteylle Başladı. Kokteylde, Önceki Senelerde Atatürk Kupası'nı Kazanamış, Aralarında Ata Zorlu, Celal Barlas, Tunç Çapa Gibi Ünlü İsim...

40. Atatürk Kupası Etkinlikleri Başladı

Binicilik camiası, bu sene 40.`sı düzenlenen Atatürk Kupası`yla Atatürk`ün 125. yaşını kutluyor. Etkinlikler, Sipahi Ocağı Binicilik Tesisleri`nde bugün yapılan kokteylle başladı. Kokteylde, önceki senelerde Atatürk Kupası`nı kazanamış, aralarında Ata Zorlu, Celal Barlas, Tunç Çapa gibi ünlü isimlerinin de yer aldığı 24 biniciye onur ödülü verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Armağan Özgörkey, ¨Atatürk Kupası ile doğumunun 125. yılında Ata`mızı saygıyla anıyoruz. Binicilikte çok önemli bir yeri olan Atatürk Kupasını kazanan binicilerimizi bu gecede onurlandırmak istedik.¨ dedi. Sipahi Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Başoğlu ise ¨Türkiye Binicilik Federasyonu ve Sipahi Ocağı, üzerine düşen görevi yerine getirerek, binicilik sporu aracılığıyla Atatürk`ün 125. yaşgünü bir şölen havası içinde kutluyor. Bu coşkuyu tüm Türkiye`nin paylaşmasını istiyoruz.¨ dedi.

18-19 Ağustos`taki yarışların ardında, 20 Ağustos Pazar günü kupa finali yapılacak. Atatürk Kupası yarış kurallarına göre 5 sene içinde 3 defa kupayı kazanan binici, bu büyük kupanın daimi sahibi oluyor. Bu seneki finali Mert Alıcıoğlu kazanırsa, kupayı daimi kazanan 4. binici olarak ismini İbrahim Murat, Zorlu ve Sencer Can`ın yanına yazdıracak.