4 Terörist Teslim Oldu

4 Terörist Teslim Oldu

Terör Örgütü Pkk/kongra-gel'den Kaçan 4 Teröristin Teslim Olduğu Bildirildi.

4 Terörist Teslim Oldu

Terör örgütü PKK/Kongra-Gel'den kaçan 4 teröristin teslim olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, terör örgütü PKK/Kongra-Gel'den silahsız ve teçhizatsız olarak kaçan bir terör örgütü mensubunun dün saat 17.00'de güvenlik güçlerine teslim olduğu, terörist hakkında gerekli adli işlemlere başlanıldığı belirtildi.

Terör örgütünden kaçarak KDP'ye teslim olan üç terör örgütü mensubunun da dün saat 15.30'da Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim edildiği kaydedildi.

Hatay'ın Erzin ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik kuvvetlerince dün yapılan arazi arama tarama faaliyetinde ise terör örgütü mensuplarına ait bir sığınakta yaşam malzemeleri bulunduğu, ele geçen malzemelerin ve sığınağın imha edildiği belirtildi.

Güvenlik kuvvetlerinin, Bingöl'ün Genç ilçesinde terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensupları tarafından iki ayrı noktaya döşenen ve 5 kilogramlık teneke içinde güçlendirilmiş Amonyum Nitrat kullanılarak yapılan patlayıcı madde düzeneklerini bulduğu bildirilen açıklamada, herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadan düzeneklerin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.