4 Polis Memurunun Yargılanması Sürüyor

4 Polis Memurunun Yargılanması Sürüyor

Mardin'in Kızıltepe İlçesinde, Ahmet Kaymaz ile 12 Yaşındaki Oğlu Uğur Kaymaz'ı Terör Örgütü PKK Militanı Oldukları Gerekçesiyle Öldürdüğü İddia Edilen 4 Polis Memurunun Yargılanmalarına Devam Edildi.

4 Polis Memurunun Yargılanması Sürüyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, Ahmet Kaymaz ile 12 yaşındaki oğlu Uğur Kaymaz'ı terör örgütü PKK militanı oldukları gerekçesiyle öldürdüğü iddia edilen 4 polis memurunun yargılanmalarına, Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün devam ediliyor.

Mardin Ağır Ceza Mahkemesi'nden güvenlik gerekçesiyle Eskişehir'e nakledilen ve kamuoyunda "Kızıltepe Davası" olarak bilinen davanın 11. duruşması, bugün Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Duruşma sebebiyle sabah saatlerinde Eskişehir genelinde bine yakın polis memuru geniş güvenlik tedbirleri aldı. Polisler, şehir giriş ve çıkışları, otobüs terminali, tren garı ile adliye çevresinde görevlendirildi. Adliye çevresinde oluşturulan arama noktalarında ise vatandaşlar tek tek üst aramasından geçirildi. Resmi kurumlarda işi olan kişilerin geçişine, üzerleri arandıktan sonra izin verildi. Bu arada, çıkması muhtemel olaylara karşı adliye önünde akrep, panzer araçları, çevik kuvvet polisleri ile 112 Acil Servis ambulansı da hazır bekletiliyor.

(OÖ-MŞ-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA