4 Köpekle Korunan Çiftlik Evine Kumar Baskını

4 Köpekle Korunan Çiftlik Evine Kumar Baskını

Ankara'da bir çiftlik evine yapılan baskınında kumar oynadıkları öne sürülen 1'i kadın, 44 kişi gözaltına alındı.

4 Köpekle Korunan Çiftlik Evine Kumar Baskını

Ankara'da bir çiftlik evine yapılan baskınında kumar oynadıkları öne sürülen 1'i kadın, 44 kişi gözaltına alındı. Çiftlik evinde 'güvenlik' için evin bahçesinde 4 köpek beslendiği ortaya çıktı.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı, yapılan istihbarat çalışmaları üzerine Mamak İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde kumar oyantıldığı belirtilen çiftlik evine baskın yaptı. Yapılan baskında depo olarak kiralanan çiftlik evinde 1'i kadın, 44 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çiftlik evinde 1 tombala makinesi, 121 tombala kartı ile çok sayıda oyun pulu ve yazboz kağıdı ele geçirildi. Gözaltına alınan 43 şüpheli '5 bin 326 Sayılı Kabahatler Kanunu' uyarınca işlem yapıldıktan sonra serbest bırakılırken, çiftliği kiralayarak kumarhaneye çeviren S.Y. ise, 'Kumar Oynamak İçin İmkan ve Yer Temin Etmek' suçundan mahkemeye sevk edildi.

Kumarhaneye çevrilen çiftlik evinin güvenliğini sağlanması için 4 köpek bulunduğu, şüphelilerin köpekleri 'erken alarm' olarak kullandıkları belirtildi. Şüphelilerin olası bir baskına karşılık çiftlik evinin her tarafına güvenlik kameraları yerleştirildikleri de ifade edildi. - Ankara