4. Engelli Gençlik Festivali Başladı

4. Engelli Gençlik Festivali Başladı

Adana'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri Çerçevesinde 4.engelli Gençlik Festivali Düzenleniyor.

4. Engelli Gençlik Festivali Başladı

Adana'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 4.Engelli Gençlik Festivali düzenleniyor.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi, Altınkoza ve Adana Soroptimist Kulübünün düzenlediği, Sabancı Vakfının da destek verdiği ''4. Engelli Gençlik Festivali'' Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen programla başladı.

Adana Vali Yardımcısı Haluk Sezen burada yaptığı konuşmada her vatandaşın bir engelli adayı olduğunu belirterek, "Engelileri normal insan farklı görmemek gerekiyor. Bizler onların gelişim ve üretimine engel oluyoruz. Engelli merkezlerinin artırılması için katkıda bulunmak isteyen kurumlara her zaman destek vermeye hazırız." dedi.

Adana Milli Eğitim Müdürü Abdulgaffur Büyükfırat ise 19 Mayıs'ın Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli olduğunu belirterek, festivalin bugünlerde yapılmasının daha büyük anlam taşıdığını kaydetti.

Büyükfırat, ''Engellileri engelli olarak görmüyorum. Asıl engelli sevgisiz, şefkatsiz ve merhametsiz olanlardır. Sevgisizlik en büyük engeldir. Sevgiyi işin içine katarsa tüm engelleri aşarız.'' diye konuştu.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Dr. Ahmet İhsan Çay da geleneksel hale getirdikleri ''Engelli Gençlik Festivali''nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediklerini belirterek, bunun uzun yıllar devam edeceğini bildirdi.

Farklı eğitim merkezleri ve okullardan gelen Engelliler, belediye bando ekibi eşliğinde belediye önünden Atatürk Parkı'na kadar yürüdü ve anıta çelenk koydu. Festival kapsamında yarın Yüreğir Spor Salonu'nda tekerlekli sandalye basketbol maçı yapılacak.