4 Aralık Dünya Madenciler Günü

4 Aralık Dünya Madenciler Günü
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Zonguldak’ta 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Zonguldak'ta 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Zonguldak Valiliği önündeki çelenk koyma töreninde Maden Mühendisleri Odası Başkanı Erdoğan Kaymakçı ve üyeleri, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve sendika temsilcileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Maden Mühendisleri Odası Başkanı Erdoğan Kaymakçı Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı.

Törende konuşan Başkan Erdoğan Kaymakçı, "GMİS ile birlikte etkinlikler düzenledik. Çelenk koyma töreni bu etkinliklerden bir tanesi. İşçi sağlığı ve iş güvenliği alanında maden emekçilerin, maden çalışanlarının güvenli bir çalışma ortamının sağlanması, tüm haklarının alınması çerçevesinde bu günü vesile sayarak bu sıkıntılarımızı gündeme getirmek ve bu çerçevede bu etkinlikleri düzenliyoruz" dedi.

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ise "Bugün 4 Aralık madenciler günü. Bu itibarla biz tüm maden şehitlerimizin anısına çelenk koyduk. Yarın itibariyle 5 Aralık saat 16.30'da sendika salonunda madenciler günü etkinliğimiz var. Tüm halkımızı, tüm çalışanlarımızı salonumuza bekliyorum. Bu vesile ile tüm maden şehitlerini rahmetle ve minnetle anıyorum. Çalışanlarımıza da kazasız belasız günler diliyorum" diye konuştu. - ZONGULDAK

4 Aralık Dünya Madenciler Günü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title