4 Aralık Dünya Madenciler Günü

4 Aralık Dünya Madenciler Günü
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özer, mesajında madencilik ve madenciler ile ilgili yaptıkları çalışmalara dikkat çekerek şunları söyledi: "Şehrimizin en önemli çalışma alanlarından birinde görev yapan madencilerimiz Ülkemizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip olan madenleri yer üstüne çıkarmak için yerin metrelerce altında çalışarak görevlerini hakkıyla yerine getirmektedirler.

4 Aralık tüm dünyada "Dünya Madenciler Günü" olarak kutlanmaktadır. Ülkemiz sayısız madenleriyle Dünya maden endüstrisinde önemli bir yerde bulunmaktadır. Zonguldak ise hiç şüphesiz madenciliğin bir yaşam tarzı haline geldiği ender şehirlerden birisidir. Üniversitemiz yaptığı sayısız çalışmayla Zonguldak'ın tüm değerlerine yer vererek, bilimsel ve akademik bir bakış açısıyla şehre katkı sağlıyor. 2015 yılında "Zonguldak Kozlu'da Kömür Madenciliği: İşletmecilik ve Çalışma Hayatı", 2016 yılında "Madencilik Sektörünün Zonguldak İlindeki Yeri ve Önemi: Ekonometrik ve İstatistiki Yöntemlerle Analiz" kitapları madencilik ve madencilerimiz üzerine yaptığımız çalışmalara örnektir. Üniversitemiz Zonguldak ve Türkiye'deki madencilik ve madencilerle ilgili bilimsel ve akademik çalışmalarına her geçen gün yeni alanlar ve konu başlıklarıyla devam etmektedir. Bu vesileyle ekmeğini kazanmak için yerin metrelerce altında mücadele verirken hayatını kaybeden maden şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, çalışmalarına devam eden tüm madencilere sevdikleriyle birlikte; sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum." - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title