4 Aralık Dünya Madenciler Günü

4 Aralık Dünya Madenciler Günü
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Yalçınkaya, mesajında, madencilik sektörünün ülke kalkınmasındaki öneminin göz ardı edilemeyecek boyutta olduğunu belirtti.

Ülkede madencilik sektörünün uzun yıllardan bu yana yeterli desteği göremediğini ve üretim, verimlilik ve teknolojik açıdan diğer ülkelerle rekabet edebilecek seviyeye ulaşamadığını öne süren Yalçınkaya, şunları kaydetti:

"Kamu madencilik kuruluşlarının özelleştirilmesi ve kapatılması, sektörün yok olmasına veya ülkemiz madenlerinin yabancı kuruluşların eline geçmesine neden olmuştur. Madencilik sektörü yatırımlarında, yöre halkının etkisi de büyük önem arz etmektedir. Yapılacak olan yatırımlarda halkın onayının alınması gerekmektedir. Aksi takdirde yöre halkının müsaade etmeyeceği yatırımlar, ülke ekonomisine ve bulunduğu yöreye yarar sağlamak yerine zarar verecektir. Bu nedenle madencilik yatırımlarında yöre halkının sesine kulak verilmesi kaçınılmazdır."

Muhabir: Selim Bostancı

Yayıncı: Sinan Özmüş - BARTIN

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title