4+4+4 İçin İmza Topluyorlar

4+4+4 İçin İmza Topluyorlar

Antalya'da Eğitim-İş ve Eğitim-Sen şubelerince 4+4+4 eğitim sistemi protesto edildi.

4+4+4 İçin İmza Topluyorlar

Antalya'da Eğitim-İş ve Eğitim-Sen şubelerince 4+4+4 eğitim sistemi protesto edildi. İki sendikada önünde kurulan masalarda sistemin iptal edilmesi için imza kampanyası başlattı.

Attalos Heykeli önünde toplanan Eğitim-İş Antalya Şubesi üyeleri Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Ak Parti Hükümeti'ni protesto ederek Kışlahan Otel'ine kadar yürüdü. Eğitim-İş'in eylemine CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar ile çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum örgütü de destek verdi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in eğitim sisteminde yarattıkları kaosu ve beceriksizliklerini örtbas etmek için asılsız suçlamalarda bulunduğunu belirten Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, Milli Eğitim Bakanı'nın ciddi olarak görmediği problemleri şöyle sıraladı, "5, 6, 7 yaşlarında öz bakım ihtiyaçlarını gideremeyen çocuklarımızın aynı sınıfta toplanmış olması. Birinci sınıfların 70-80 öğrenciden oluşması. Çocuklarımızın öğretmenlerinden ve okullarından uzaklaştırılmış olması. Bütün okulları imam hatip okullarına dönüştürme isteği. Çocuklarına rapor almak için velilerimizin yolsuzluk yapmaya zorlanmış olması, hastane kapılarında beklemesi. Okul öncesi eğitimin bitirilmiş olması. Türkiye genelinde 50 bine yakın öğretmenin norm fazlası durumuna düşmüş olması. Sözde seçmeli ders adı altında ders saatlerinin artırılarak çocukların gereksiz yere zorlanması. Sayın Bakan gözünüzün önünde daha dün yüzlerce öğretmenin zorla yerlerini değiştirerek aile bütünlüğünü parçaladınız. Bu sizce bir sorun değil mi?"

EĞİTİM SEN'DE İMZA TOPLUYOR

Aynı alanda Eğitim-Sen Antalya Şubesi'nce de bir imza kampanyası başlatıldı. Eğitim sen Antalya Şubesi yönetici ve üyeleri 4+4+4 eğitim sisteminin iptaline ilişkin imza kampanyasının yanı sıra, sokaktaki vatandaşları da dağıttıkları broşürler ile uyardılar. - Antalya/ Merkez