3t 2008 Fuarı'na Metal Sektörüne Umut Oldu

Yağmur Fuarcılık Yedinci Kez 3t Uluslararası Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon Teknolojileri ve Yan Sanayi Ürünleri Fuarı'nı Gerçekleştirdi. 15 Mayıs Tarihinde Açılan 3t 2008 Mtal Sektörüne Umut Oldu. Yurtiçi ve Yurtdışından Çok Sayıda Profesyonel ile Fuar Platformunda Buluşan Katılımcı Firmalar Önemli İş Bağlantılarına İmza Attı.

3t 2008 Fuarı'na Metal Sektörüne Umut Oldu

Yağmur Fuarcılık yedinci kez 3T Uluslararası Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon Teknolojileri ve Yan Sanayi Ürünleri Fuarı'nı gerçekleştirdi. 15 Mayıs tarihinde açılan 3T 2008 mtal sektörüne umut oldu. Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda profesyonel ile fuar platformunda buluşan katılımcı firmalar önemli iş bağlantılarına imza attı.

Küresel ekonominin etkisiyle dünyadaki birçok sektörde dengeler değişiyor. Rekabet şartları gün geçtikçe ağırlaşıyor. Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon Teknolojileri ve Yan Sanayi Ürünleri sektöründeki çok sayıda kurumsal firma ekonomik daralmadan en az zararla çıkmak veya daralma sırasında önemli atılımlarla büyüme hedefinde. Bu süreçte İzmir Kültürpark Uluslar arası Fuar Alanında açılan 3T Uluslararası Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon Teknolojileri ve Yan Sanayi Ürünleri Fuarı büyük ilgi gördü.

Türkiye 163, Almanya ise 56 katılımcı kurumsal firma ile başı çekti. Yine katılımın en yüksek olduğu diğer ülke Tayvan 49 katılımcıyla, Tayvan'dan sonra sırayı 24 firma ile İtalya ve 18 firma ile Japonya aldı. Üretim teknolojisi içerisinde, bilgisayar, elektronik kontrolü ve yazılım tabanlı tasarım teknolojilerini bütünleştirerek bir arada sunan 3T Fuarı ziyaretçi akınına uğradı.

Dünya ve Türkiye'deki ekonomik daralmayı dikkate alarak önceki yıllardan daha yoğun bir çalışmayı ortaya koyduklarını vurgulayan Yağmur Fuarcılık Genel Koordinatörü Berivan Kaya, yedincisini düzenledikleri 3T Uluslararası Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon Teknolojileri ve Yan Sanayi Ürünleri Fuarı'nın tanıtımını yaklaşık 100 ülkede gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tanıtım çalışmalarına geri dönüşüm olarak 57 ilden ve 24 ülkeden alım heyetleri olarak kendilerine başvuru aldıklarını belirten Kaya, fuarın katılımcılarına umut olması için profesyonel ziyaretçilerin gelmesi için özel ulaşım imkanları sağladıklarını ifade etti.

Yağmur Fuarcılık Genel Koordinatörü Kaya, "Katılımcılarımızın hak ettiği yere ulaşması için tecrübeli ekibimizle geceli gündüzlü çalıştık. Yurtiçinden Ticaret, Sanayi ve esnaf odaları ile mesleki derneklerle sıkı bir işbirliği yaptık. Bu kapsamda Türkiye'nin değişik noktalarından 40'ın üzerinde otobüs seferi koyduk. Bazı girişimcilerimiz kendi oluşturdukları heyet ve toplu ulaşımlarla 3T 2008'i ziyaret etti. Fuarın ilk gününden itibaren makinelerin üzerinde ardı ardına asılmaya başlanan satılmıştır ibareleri hepimizi memnun etti. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimize 3T 2008 kelimenin tam anlamıyla umut oldu. Kararmaya yüz tutan ticari ufuklar yeniden aydınlandı" dedi.