33. Kütahya El Sanatları ve Ticaret Fuarı Açıldı

33. Kütahya El Sanatları ve Ticaret Fuarı Açıldı

Kütahya El Sanatları ve Ticaret Fuarı, Düzenlenen Törenle Açıldı.

33. Kütahya El Sanatları ve Ticaret Fuarı Açıldı

Kütahya El Sanatları ve Ticaret Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.

Bu yıl 33.'sü düzenlenen El Sanatları ve Ticaret Fuarı'nın açılış törenine Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Kütahya Milletvekili Hüseyin Tuğcu, Kütahya Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan ve vatandaşlar katıldı. Törende bir konuşma yapan Kütahya Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, fuarların toplum hayatında eğlence, kültürel ve ticari bakımdan önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Fuarların aynı zamanda milletlerarası münasebetlerde de çok önemli yakınlaştırıcı rolleri olmuştur. Bu manada

fuarın barışa olan hizmeti mühim bir faktördür. Tarih, kültür ve sanat şehrimiz Kütahya'da, 33. defa el sanatları fuarımızı açıyoruz. Kütahya Belediyesi olarak bilhassa milli değerlerimizi tekrar topluma kazandırmaktan ayrı bir gurur ve haz duymaktayız" dedi.

Kütahya Belediyesi'nin ihale ile Forza Fuarcılık ve Organizasyonu Hizmetleri A.Ş.'ye verdiği fuarda, yüzlerce firma stand açarak mamullerini tanıtıyor. Forza Fuarcılık yetkilisi Tuncay Varol, da açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Tarih, kültür ve sanat şehri olan Kütahya'da fuar bu yıl 33. defa kuruldu. Fuar; halkın eğlenme, dinlenme ve alışveriş ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitede tertiplenmiştir. Bu yıl Türkiye ile dünya çapında firmaların katılmasıyla ziyaretçi sayısının üst seviyeye çıkacağını

umut ediyorum. Fuarda televizyonların canlı yayınları, konserler, tiyatro şölenleri, gösteriler yapılacak. Fuarımızın, lunapark ve diğer eğlencelerle sadece Kütahya'nın değil, çevre il ve ilçelerin de ilgi odağı haline geleceğini tahmin ediyorum" diye konuştu. Varol, fuarın 31 Ağustos tarihine kadar açık kalacağını sözlerine ekledi.

Kütahya El Sanatları ve Ticaret Fuarı'nın açılış kurdelesi Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan ve Milletvekili Hüseyin Tuğcu tarafından kesildi.

(EFE-OK-Y)