315. Kısa Dönem Erler Yemin Etti

315. Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Muş'un Korkut İlçe Jandarma Komutanlığı'nda Acemi Eğitimlerini Tamamlayan 315. Kısa Dönem Erler, Düzenlenen Törenle Yemin Etti.

315. Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Muş'un Korkut İlçe Jandarma Komutanlığı'nda acemi eğitimlerini tamamlayan 315. kısa dönem erler, düzenlenen törenle yemin etti.

Komutanlık bahçesinde düzenlenen törene, Korkut Kaymakamı Sultan Doğru, Belediye Başkanı Hatem Akpolat, Korkut İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yzb. Fatih Cemal Kiper, kurum amirleri ve asker aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende 27 er yemin etti. Törende konuşan Korkut İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yzb. Fatih Cemal Kiper, yemin eden erlere hitaben yaptığı konuşmasında, "Bu şanlı görevi yerine getirebilmek için şartlar ne olursa olsun hiç düşünmeden, sevinç ve

heyecanla bu kutsal ocağa yakınlarınız ve sevdikleriniz tarafından bir şölen havasında davullarla, zurnalarla türküler eşliğinde uğurlandınız. Aynı şekilde bizler de sizleri karşılayarak bağrımıza bastık. Bu şekilde arkadaşlarının omuzlarında evlatlarını güle oynaya vatan hizmetine uğurlayan dünyada başka bir millet görülmemiştir" dedi.

Düzenlenen tören, askerlerin yakınlarıyla hasret gidermeleri ve kokteylle sona erdi.

(KT-MET-NÇ-Y)

Kaynak: İHA