31 Mart Haberleri

31 Mart haber, 31 Mart son dakika haberleri ve gelişmeleri.

31 Mart - 18.9.2020
Edirne'den kısa kısa
Promet, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri sonrası Enez Belediyesi'nin CHP yönetimine geçtiğini belirtti.
31 Mart - 16.9.2020
Servisçilerden yeni plaka teklifi protestosu
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun servis tahdidi konusuyla ilgili, katıldığı televizyon programında "25 Mayıs 2015 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında servisçilik yaptığını belgeleyen servisçi esnaf kardeşlerimize de yine plaka ücreti karşılığında, bir adet servis plakasını vereceğiz bu ayki UKOME'de.
31 Mart - 14.9.2020
BM, İrini Operasyonu'nun çabalarını memnuniyetle karşıladı
İrini operasyonu AB, BMGK'nin silah ambargosunun denetlenmesi için 31 Mart'ta "İrini" adı verilen bir operasyonu başlatma kararı almıştı.
31 Mart - 13.9.2020
Başkan Demir: "Kavak'ta 5 yılda yapmayı planladığımız tüm yolları 2,5 senede tamamlayacağız"
Mustafa Demir, devam eden ve yapılacak yatırımlardan da söz ederek şunları söyledi: "Mahallelerimizin kırsal altyapısını bitireceğiz. Türkiye'de kırsal altyapıyı bitiren ilk şehir olacağız. Kavak'ta bu sene toplam planlanan yol 75 kilometre. Biz şu ana kadar 67.3 kilometresini tamamladık. Kavak'ın tüm yollarını 5 senede planlamıştık, 2.5 senede tamamlayacağız. Samsun'da dijital teknoloji ile birlikte yapay zekayla yönetilen trafik sistemini başlatmış oluyoruz. Türkiye'de Allah'ın izniyle en iyisi olacağız. 31 Mart'ta projelerimizin yer aldığı bir kitapçık dağıtmıştık.
31 Mart - 12.9.2020
MUTTAŞ 3 Milyon 444 Bin Yolcu Taşıdı
Dalaman ve Milas-Bodrum gibi iki uluslararası Havalimanına sahip Muğla'da bu havalimanlarına Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu MUTTAŞ 1 Ocak-31 Mart 2020 tarihleri arasında Bodrum-Milas Havaalanına 43 bin 48 yolcu, Dalaman Havaalanına 31 bin 408 yolcu taşıdı.
31 Mart - 11.9.2020
Avustralya'da prehistorik kaya barınaklarını tahrip eden maden şirketinin yöneticileri işten atıldı
Açıklamada, Jacques'ın 31 Mart 2021'de yerine atama yapılmasının ardından, Salisbury ve Niven'in ise 31 Aralık'tan itibaren şirketle ilişkisinin kesileceği kaydedildi.
31 Mart - 11.9.2020
Esed rejimi, İsrail'in Halep'e hava saldırısı düzenlediğini ileri sürdü
Esed rejimi, İsrail'in 31 Ağustos'ta Şam'ın güneyine, 1 Mayıs'ta ülkenin güney kesimine, 27 Nisan'da başkent Şam yakınlarına, 20 Nisan'da Humus ilinin doğusundaki Tedmur (Palmira) bölgesine ve 31 Mart tarihinde de Humus'un doğusuna saldırdığını ileri sürmüştü.
31 Mart - 10.9.2020
İrini Operasyonu'nda Bingazi'ye jet yakıtı taşıyan gemi durduruldu
İrini operasyonu AB, BMGK'nin silah ambargosunun denetlenmesi için 31 Mart'ta "İrini" adı verilen bir operasyonu başlatma kararı almıştı.
31 Mart - 10.9.2020
Yeşilyurt 'Kent Belleği Müzesi' açılmayı bekliyor
Yeşilyurt 'Kent Belleği Müzesi' açılmayı bekliyor MALATYA - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinin tarihini, medeniyetini, örf, adet, gelenek ve göreneklerini daha geniş kesimlere tanıtmak amacıyla oluşturulan 'Kent Belleği Müzesi' açılmayı bekliyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın yeni dönem vaatleri arasında yer alan, kentsel hafızayı yaşatacak objelerin ve metinlerin sergileneceği 'Kent Belleği Müzesi', restorasyonu devam eden Tarihi Yeşilyurt Konaklarında vatandaşlarla buluşmaya hazırlanıyor. Tarihi Yeşilyurt Konaklarında yer verilen 'Kent Belleği Müzesi' geleneksel desenlerle oluşturulan iç ve dış mimarisinin yanı sıra kentsel hafızayı yaşatacak objelerin ve metinlerin sergilendiği alanlarıyla dikkat çekici bir kimlikle hizmete gireceği günü bekliyor. Şehitler, Siyasiler, Ünlüler, Malatya'da Yaşam ve Geleneksel Çocuk Oyunları Odası ile beş farklı bölümden oluşan müzede, Malatyalı şehitlerin yanı sıra siyasiler, sanatçılar, yazarlar ve sporcuların resim ve bilgilerinin yer aldığı materyaller bulunurken, Malatya'da gündelik yaşamı anlatan çok değerli fotoğraf kareleri de müzedeki yerini aldı. "Yeşilyurt'a verdiğimiz bir sözü daha gerçeğe dönüştürdük" Geleneksel motiflerle tasarımı yapılan, etkileyici bir görüntüye sahip Kent Belleği Müzesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'lulara verdikleri bir sözü daha gerçeğe dönüştürmenin sevincini yaşadıklarını söyledi. Yeşilyurt'un tarihini ve medeniyetini gelecek nesillere taşınmasında müzecilik faaliyetlerine ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Kültürel değerlerin muhafaza edilmesinde müzecilik faaliyetlerinin büyük önemi vardır. Yeşilyurt'u müzeler kenti haline dönüştürmek adına ilçemizin farklı bölgelerine, kültürel değerlerimizi ve tarihsel kimliğimizi ön plana çıkartacak müzelerin sayısını artırmaktayız. Malatya ve Yeşilyurt'umuzun sağlam temellere dayanan kent kültürünün geleceğe taşınması ve muhafaza edilmesi anlamında ciddi bir yatırımı Yeşilyurt'a kazandırdık. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerindeki vaatlerimiz arasında yer alan 'Kent Belleği Müzesi' projemizi Tarihi Yeşilyurt Konaklarımızda hayata geçirdik.
31 Mart - 10.9.2020
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu Açıklaması
Zorluoğlu, 31 Mart'tan sonra Yomra içme suyunu sağlıklaştırdıklarını vurgulayarak, Trabzon Caddesi'ndeki orta refüjü ilçeye yakışır hale getireceklerini kaydetti.
31 Mart - 7.9.2020
SunExpress'den dış hat uçuşları için esnek bilet uygulaması
Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni düzenlemeyle birlikte SunExpress misafirleri, bugünden itibaren 31 Ekim 2020 tarihine kadar yapacakları ve son uçuş tarihi 31 Mart 2021 olan İzmir ve Anadolu destinasyonları kalkışlı ve varışlı tüm dış hat uçuş rezervasyonlarını, orijinal uçuş tarihlerinden 15 gün öncesine kadar hiçbir değişiklik ücreti ödemeden değiştirebilecek.
31 Mart - 3.9.2020
Araştırma: Bazı çocukların kanlarında hem Kovid-19 hem de antikorlar aynı anda bulunuyor
Çocuklar, 31 Mart-21 Haziran tarihlerinde Ulusal Çocuk Hastanesine kabul edildi, 215 çocuktan 33'üne hastalıkları esnasında Kovid-19 ve antikor testleri yapıldı.
31 Mart - 2.9.2020
Cammu Keşmir'de Urducanın 131 yıllık hakimiyeti sona erdi
Yerlilik düzenlemesi Hindistan İçişleri Bakanlığınca kabul edilen ve Cammu Keşmir'de 15 yıl yaşamış Hindistan vatandaşlarına "yerli" statüsü tanınarak bölgede toprak edinme, ikamet ve çalışma hakkı verilmesini öngören düzenleme 31 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
31 Mart - 1.9.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den uyuşturucu kaçakçılarının öldürülmesi talimatı
Filipinler Uyuşturucuyla Mücadele Dairesinin verileri, 1 Temmuz 2016 ile 31 Mart 2019 tarihlerinde uyuşturucuyla mücadele kapsamında, güvenlik birimlerinin 127 bin 379 operasyon düzenlendiğini ve operasyonlarda 5 bin 375 şüphelinin öldürüldüğünü ortaya koymuştu.
31 Mart - 30.8.2020
Güney Kore'de korkutan araştırma: Çocuklar virüsü haftalarca taşıyabiliyor
Güney Kore'de 18 Şubat-31 Mart arasında 91 çocuk üzerinde 22 ayrı merkezde yapılan araştırma sonuçlarına göre çocuklar, koronavirüsü haftalarca boğazlarında ve burunlarında taşıyabiliyor.
31 Mart - 25.8.2020
Bursaspor Kulübü'nden 'arsa' açıklaması
Busaspor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle; "Kulübümüzün gerçekleşecek 23-30.08.2020 tarihlerindeki Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde, tüzüğümüz gereği verilmesi gereken zamanda Yönetim Kurulumuza resmi olarak Denetleme Kurulu Raporu verilmemiş olmasına rağmen, sosyal medya üzerinden Denetleme Kurulu Raporu'nun paylaşıldığı görülmüş olup, paylaşılan raporda sayfa 5 ve sayfa 6'da belirtilmiş olan; 'Yönetim Kurulu Kararı ile Bursaspor Kulübü Derneği'ne ait Dereçavuş ve Yunuseli'deki arsalar Geçmiş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ay'ın alacaklarına mahsuben Ali Ay'a 26.500.000 TL bedelle 20.03.2019 Tarihinde devredilmiştir. Denetleme Kurulumuzun bu konu ile ilgili yapmış olduğu bahsi geçen arsaların Bursa Merkezli SPK ve BDDK Lisanslı Arıkan Değerleme A.Ş. Firmasına yaptırılan değerleme neticesinde toplamda ortaya çıkan 28.325.000 TL tutarındaki değer takdiri ile oluşan 1.825.000 TL tutarındaki fark Diğer Olağandışı Gelir ve Karlar olarak Bursasporumuz'a kazandırılmıştır. Eski Başkan Ali Ay'a yapılan arsa satışı ve ortaya çıkan farkın Denetleme Kurulumuzca Bursasporumuz'a kazandırılması neticesinde Gelir- Gider Tablosunun Aktif Tarafındaki Olağanüstü Gelirler ve Karlar hesabı 19.341.313,86 TL seviyesinde artı bir katkı vermesi suretiyle 31 Mart 2019 itibarı ile Gelir – Gider Tablosu 11.
31 Mart - 25.8.2020
Türkiye'de ilk immün plazma naklinin yapıldığı merkez umut olmayı sürdürüyor
"Sağlık Bakanlığının 31 Mart'taki immün plazma toplama genelgesiyle beraber Türk Kızılay ve tüm aferez merkezleri, immün plazma toplamaya başladı.
31 Mart - 20.8.2020
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, AA'nın sorularını cevapladı (1)
Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılması, 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanacak olması ve yabancı kuralının ertelenmesiyle ilgili görüşlerini aktaran Şenol Güneş, şu ifadeleri kullandı: "Fikrimi yönetime söyledim. Görüş farklılıkları olabilir. Kararlar gözden geçirilmeli. Yeniden görüşülmesinden ve değerlendirilmesinden yanayım. Türkiye'nin geleceği için adım atılmasını isterim. Ülke futbolunda üretime ihtiyaç var. Üretim olmadığı için tüketimde tartışmamız daha büyük oluyor. Tartışma, 'Senin fikrin benim fikrim' şeklinde kalıyor. Kavga yapılacak ortamın tartışmasına girmek istemiyorum. Hedefim A Milli Takım'ın yarışmaları. UEFA Uluslar Ligi'nde 6 maçımız var, 2 hazırlık maçı yapacağız. Marttan sonra dünya kupası elemeleri, haziranda ise Avrupa Şampiyonası var. Seneye eylül, ekim ve kasım aylarında Dünya Kupası elemeleri olacak. Hedefimiz Katar'da 2022 Dünya Kupası'nda yarışmak. Tek hedefim bu. Ülke futbolu için milli takım başarısı çok önemli. İşime bakacağım. Üretimin esas olduğunu kabul ediyorum, diğer konuların suni olduğunu düşünüyorum. Yabancı sınırı ve altyapı... Kararların bazılarına katılmasam bile saygı duymak zorundayız." "Pandemi üzerinden planlama yapıyoruz" A Milli Takım'ın uzun bir aradan sonra 3 ve 6 Eylül'de UEFA Uluslar Ligi maçları oynayacağını hatırlatan Şenol Güneş, şunları kaydetti: "Pandemi üzerinden planlama yapıyoruz. Liglerin seyri değişti. Oyuncuların bir kısmının ligleri erken bitti, bir kısmı uzadı, bir kısmı ise oynanmadı. Bildiğimiz ve kadroya yeni almayı düşündüğümüz oyuncularımız var. UEFA'nın toplanma tarihleri var. Bu tarihi nasıl öne çekeriz diye düşünüyoruz. Bazı ülkelerde ligler bizim maçlar sonrası başlayacak. Burada da lig başlamayacak. Devamlı oyuncularla irtibattayız. 31 Mart'ta toplanma durumu var.
31 Mart - 20.8.2020
AK Parti İzmir İl Başkanlığından CHP'ye "Atatürk heykeli" eleştirisi
Sürekli, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Konak İlçe Başkanlığı tarafından bir muhtara hediye edilen Atatürk heykelinin özensizce hazırlandığını, ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e benzemediğini belirtti. Heykelin altındaki "Kurmay Albay Mustafa Kemal" yazısının da kabul edilemeyeceğini bildiren Sürekli, şunları kaydetti: "Milli ve tartışmasız bir değerin, böylesi bir gafletle sunulması hakarettir. Altına yazdırdıkları 'Kurmay Albay Mustafa Kemal' unvanı ise ya bilgisizliktir ya da umursamazlık ve özensizlik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sadece kendilerinin sahip çıktığını sanan CHP, değersizleştirmenin en çarpıcı, kabul edilemez örneğini sergilemiştir ve bunun savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Hatırlatmak isteriz ki Atatürk, 1 Haziran 1915'te albay, 1 Nisan 1916'da tümgeneral olmuştur. Büyük zaferden önce de ayrıldığı askerliğe Başkomutan olarak dönmüştür. 19 Eylül 1921 tarihinde de 'Mareşal' ve 'Gazi' unvanını almıştır. Cumhuriyet ve vatan dendiğinde, kendilerini boy aynasında gören CHP'nin aklı, Milli Kurtuluşumuzun ve kuruluşun mimarı Atatürk'e bu saygısızlığı yaparken, bu gaflete düşerken neredeydi bilmiyoruz ancak bu hakareti görmezden gelmek mümkün değildir, affı yoktur." "Çanakkale Zaferi için planlanmıştı" CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu da söz konusu heykelin Ulubatlı Mahalle Muhtarı Şengül Kahramaner'e hediye edildiğini belirtti. Mahalle muhtarlarına 16-31 Mart'ta ziyaretlerin planlandığı ancak Kovid-19 salgını nedeniyle ertelendiğini bildiren Gruşçu, şunları kaydetti: "Ziyaretlerin 18 Mart Çanakkale Zaferi haftasında planlanması nedeniyle muhtarlarımıza Mustafa Kemal'in Çanakkale'de Kurmay Albay olarak verdiği mücadeleyi hatırlatan minyatürler bastırıldı ve Çanakkale Zaferine ilişkin tarihi yayınlar dağıtılacaktı ancak o dönem salgın nedeniyle dağıtamamıştık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 31 Mart Haberleri | 31 Mart Haber - Haberler - Sayfa 3 - 31 Mart haberleri, son dakika 31 mart haber ve gelişmeleri burada. Büyükçekmece'de seçmen usulsüzlüğü davası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 13:42:44. #1.14#
title