30 Yıldır Yolda Kalanları Misafir Ediyor

30 Yıldır Yolda Kalanları Misafir Ediyor

30 Yıldır Yolda Kalanları Misafir Ediyor
CHA - Haberler | Güncel

Babasının Vasiyetini Tutarak 30 Yıldır Çay Ocağını Üstüne Yaptığı Misafirhanede Ağırlıyor.

Babasının vasiyetini tutarak 30 yıldır çay ocağını üstüne yaptığı misafirhanede ağırlıyor.

Konya'nın Derebucak ilçesinde yaşayan çay ocağı işletmecisi Mustafa Taşdere, yaptığı misafirhane ile Antalya'dan Manavgat üzerinde Konya'ya giderken yolda kalan yolcuları ağırlıyor. Babası Mehmet Taşdere'nin "Yolda ve zor durumda kalanlara yardım elini uzat ve evinde misafir et." vasiyeti üzerine çay ocağının üst katına 1979 yılında misafirhane yaptığını belirten oğul Taşdere, Konya Beyşehir üzerinden Antalya'nın Manavgat ve Alanya'ya giden doğa sporcularıyla dağ ve yol bisikleti tutkunlarını da misafir ederek ağırladığını söyledi.

Almanya'da çalıştığı için turistlerle anlaşacak kadar İngilizce ve Almanca bildiğini belirten Taşdere, misafirhanede konuk ettiği yerli ve yabancı konuklarına kaldıkları süre içinde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği ikramında bulunduğunu ifade etti.

Taşdere, "Antalya ile Konya arasında yol geçidi olan ilçemizde ailemizin misafir ağırlama geleneği 30 yıldır devam ediyor. 30 yıl içinde binlerce yerli ve yabancı konuk ağırladık. Misafir ağırlama geleneğimiz babamın bana vasiyeti. Böylece Almanya, Belçika, Japonya, Fransa, Hollanda, Güney Kore, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Anadolu'nun değişik illerinden binlerce dostumuz oldu. Yolda kalanlar için her zaman 'Derebucak'ta sizinde bir eviniz var diyoruz. Yolda kalmış insanlara hizmet etmekten huzur ve mutluluk duyuyorum. 30 yıldır evimin bereketi hep arttı." diye konuştu. (CİHAN)

30 Yıldır Yolda Kalanları Misafir Ediyor

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title