"30 Mart'ta tezkereyi vereceğiz" - Yıldırım -
Haberler » Politika » "30 Mart'ta tezkereyi vereceğiz" - Yıldırım - - Haber

"30 Mart'ta tezkereyi vereceğiz" - Yıldırım -

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yağmurun bereket, bolluk olduğunu ancak İzmir'e hizmet etmeyenler için bunun felaket, kabus olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı , yağmurun bereket, bolluk olduğunu ancak İzmir'e hizmet etmeyenler için bunun felaket, kabus olduğunu söyledi.


Erdem Caddesi'nde partisinin Buca Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuşan Yıldırım, bir vatandaşın açtığı "İzmir'deyiz her yağmurda Venedik'teyiz" pankartına atfen, "Yağmur berekettir, bolluktur ama bu güzel İzmir'e hizmet etmeyenler için yağmur bir felakettir, kabustur. Hem yağmur yağacak hem bereket olacak hem de İzmir yağmurda sele dönüşmeyecek" dedi.


İzmir'de sürekli kentsel dönüşüm denildiğini ancak bunun yapılmayarak her yağmurda İzmir'in sel altında kalmasının başarıldığını ifade eden Yıldırım, "Bunları tebrik ediyorum. Bunların kentsel dönüşümden anladığı hava kirliliğidir, trafik sorunudur, bunların kentten anladığı otopark, yeşil alan, doğal gaz sorunudur. Bunların anladığı hizmetsizliktir. Bunlar hizmet yapma dışında her şeyde ustalar. Konuşma desen bunlarda, keyif çatma desen bunlarda, 'Hadi hizmet' deyince ortada kimse yok" diye konuştu.


- "30 Mart'ta bunlara tezkereyi vereceğiz"


Bugüne kadar 11 yılda dolu dolu hizmetleri Türkiye'nin her karış toprağında halkın ayağına götürdüklerini anlatan Yıldırım, ile Buca'da güzel günlere dönüleceğini kaydetti.


Yıldırım, muhtarlarla, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yaptığı toplantıda Cemil Şeboy döneminde yapılan hizmetlerin anlatıldığına değinerek "Dedim ki, 'Ey ahali bu belediye başkanı 5 yılda hiç mi hizmet yapmadı, bu kadar acımasız davranıyorsunuz. Bir kişi cevap verdi. 'Cemil Şeboy ne yaptıysa onları bozdu' dedi. Hiç merak etmeyin bunların tezkeresi hazırlandı, erken terhis var. 30 Mart'ta bunlara tezkereyi vereceğiz, terhis edip göndereceğiz" diye konuştu.


İzmir'de 7 profesyonel futbol takımının olduğunu kentin son yıllarda Süper Ligi Bucaspor ile yakaladığını, Cemil Şeboy döneminde Süper Lige çıkan takımın şu anda PTT 1. Lig'de 10. sıraya gerilediğini anımsatan Yıldırım, "Buca'da hizmetin farkını Bucaspor'a bakarak anlayın" dedi.


Dertli olunması, İzmirliler'e karşı hizmet heyecanı içinde olunması halinde her şeyin çok daha kolay olacağına dikkati çeken Yıldırım, şöyle konuştu:


"Ama iş bilmezseniz, mazeret üretirseniz, partizanlık yaparsanız, adamına göre hizmet yaparsanız, "Oy verene hizmet var, oy vermeyene nasihat var" derseniz her şey çok zor olur. Ama ne yaparsanız yapın, artık günler sayılı. 50 gün sonra bunlar karnesini alacak. Trafik, altyapı, temizlik, yeşil alan, kültür, eğlence merkezleri, otopark, doğal gaz, çevre kirliliği sıfır. Bu kadar sıfır olur mu? Bir tane de iyi not alsın. Tembellik, işe gitmeme 5. 30 Mart'ta karne verildi. Sonuç, sınıfta kaldı. Bunları uzun bir tatile göndermeye ne dersiniz. Gönderelim değil mi? Bunlar çok yoruldu. Yatmaktan çok yoruldular. Bunları biraz gönderelim. Uzun bir tatil yapsınlar. Cemil Şeboy'la kaldığımız yerden yola devam diyoruz."


- İzmir projeleri 25 Şubat'ta açıklanacak


Kente yapacakları projeler için vatandaşlara "25 Şubat'ı bekleyin" diyen Yıldırım, bu tarihte İzmir'in 30 ilçesi, bin 300 mahallesine, bütün hemşehrilerine dokunacak, onların hayatını kolaylaştıracak çok güzel projelerinin olduğunu söyledi.


Kaynak: AA