30 Ağustos Zafer Bayramı Öncesi Asayiş Uygulaması

30 Ağustos Zafer Bayramı Öncesi Asayiş Uygulaması

Van İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Yarın Kutlanacak Olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Öncesi Umuma Açık Yerler ile Şehir Giriş Çıkışında Genel Bir Güvenlik Uygulaması Yapıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Öncesi Asayiş Uygulaması

Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yarın kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi umuma açık yerler ile şehir giriş çıkışında genel bir güvenlik uygulaması yapıldı.

Uygulamaya, Trafik, Asayış ve Terörle Mücadele şube müdürlüklerine bağlı çok sayıda polis katıldı. Şehir merkezine giriş yapan araçlar ekiplerce durdurularak aranırken, sürücü ile yolcuların da kimliklerini kontrol etti. Şehir merkezindeki uygulamaya katılan polisler ise internet kafe, kahvehane ve eğlence merkezlerini denetleyerek kimlik sorgusu yaptı. İnternet kafelerdeki bilgisayarları tek tek kontrol eden polis ekipleri, müşterilerin en son girdikleri siteler kontrol ettiler. Yaklaşık 2 saat devam eden uygulama sonunda bin 370 kişinin kimlik sorgusunun yaptıklarını kaydeden yetkililer, 70 iş yerinin de denetlediklerini belirttiler. Kontrol edilen 469 araçta ise resmi evrakları eksik olan 3 sürücü hakkında tutanak tutulduğunu kaydeden yetkililer, 2 iş yerinin hakkında ise yasal işlem yaptıklarını söylediler.

(ŞA-MET-Y)

29.08.2007 19:59 TSİ

Kaynak: İHA