30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı Gaziantep'te çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı Gaziantep'te çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kutlama Programı Gaziantep Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde saat: 09.00'da Demokrasi Meydanı'na Çelenk koyma ile başlayacak olup, saat: 09.15'te Valilik de tebrikler kabul edilecektir. Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın tebrikleri kabul etmesinden sonra ise İstasyon Meydanı'nda kutlama çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İstasyon Meydanı'nda yapılacak olan etkinlik ise şöyle:

"Vali, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı törene katılanların ve halkın bayramlarını kutlayacaklardır. (Tören aracı Garnizon K.lığınca sağlanacaktır) Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı (Büyükşehir Belediye Bandosu Eşliğinde) Günün anlam ve önemini belirten konuşma (Askeri Personel tarafından) Öğrenciler tarafından şiirler okunması, 1500 metre Zafer Koşusu ödül töreni, Tören Geçişi ile Halk oyunları gösterileri."

Öte yandan, 20.08.2012 tarihinde Şehitkamil İlçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısında bulunan otobüs durağında bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu 9 vatandaşımızın hayatını kaybetmesinden dolayı; Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 30 Ağustos 2012 Perşembe günü Valilik tarafından gerçekleştirilecek olan Zafer Bayramı'nın resepsiyonunun iptal edildiği bildirildi. - GAZİANTEP