30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Küçükler, mesajında, 30 Ağustos zaferine giden yolun Erzurum'dan geçtiğini belirterek, Erzurum Kongresi'nin zaferle sonuçlanacak büyük kahramanlık destanının ilk adımı olduğunu ifade etti.

Türk milletinin şanlı ordusuyla birlikte yazdığı bir destan olduğunu vurgulayan Küçükler, şunları kaydetti:

"Bu sebeple Zafer Bayramı'nı her daim bir iftihar vesilesi olarak kabul ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin birlik ve beraberliğini simgeleyen en büyük göstergedir. Bundan 91 yıl önce bu büyük millet, birlik ve beraberliğini nasıl korumuşsa, bundan böyle de korumaya devam edecektir. Karada, denizde, havada çeşitli kahramanlıklara imza atan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz dün olduğu gibi bugün de büyük bir aşk ve şevkle vatan müdafaasını aksatmadan yürütmektedir. Ordumuzla, milletimizle gurur duyuyoruz. Bugün bize düşen görev ise hiç şüphesiz, şüheda kanlarıyla sulanan bu aziz vatanın her karış toprağını yaşanır hale getirmek, vatandaşlarımıza daha güzel hizmet ve imkanlar sunmaktır." - Erzurum

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title