30 Ağustos Resepsiyonu Başladı

30 Ağustos Resepsiyonu Başladı

30 Ağustos Resepsiyonu Başladı

ANKARA (ANKA) – 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt'ın Kara Kuvvetleri Komutanlığı Yazlık Bahçesi'nde verdiği resepsiyon başladı. Resepsiyona Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın bahçesindeki resepsiyon saat 20.30'da başladı. Resepsiyona TBMM Başkanı Toptan ve eşi Saime Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ilk katılanlar arasında yer aldı.

Davetlileri kapıda Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Salih Zeki Çolak'ın karşıladığı resepsiyonda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt konuklarla tokalaştı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt konuklara özel ilgi gösterirken kuvvet komutanlarının yanısıra üst düzey devlet erkanının da katıldığı resepsiyon, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gelmesiyle daha da hareketlendi.

Çok sayıda gazetecinin de davetli olarak katıldığı resepsiyonda, Gül, Toptan Erdoğan ve Orgeneral Büyükanıt'ın kendilerine ayrılan özel bölümde sohbet ettikleri görüldü. (SÜRECEK)(ANKA)