Üsküdar'da horon eşliğinde 3. Islık Dili Tanıtım Günleri gerçekleştirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Üsküdar'da horon eşliğinde 3. Islık Dili Tanıtım Günleri gerçekleştirildi

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:
Üsküdar'da horon eşliğinde 3. Islık Dili Tanıtım Günleri gerçekleştirildi

3. Islık Dili Tanıtım Günleri, Üsküdar 'da gerçekleştirildi.

3. Islık Dili Tanıtım Günleri, Üsküdar 'da gerçekleştirildi. Etkinliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, eğitmenlerin ıslık dili eğitimi verdiği etkinlikte kemençe eşliğinde horon oynadı.

Islık Dili Kültür ve Turizm Derneği, UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'nde yer alan Islık Dilini tanıtmak amacıyla Üsküdar'da tanıtım programı gerçekleştirdi. 3. Islık Dili Tanıtım Günleri Programı çerçevesinde toplanan dernek üyeleri, toplu ıslık gösterimi gerçekleştirdi. Çevredeki vatandaşlarında ilgi gösterdiği etkinlikte kemençe eşliğinde horon oynandı. Islık dilini merak eden vatandaşlar konuyla ilgili eğitmenlerden bilgi aldı.

"Gelecek kuşaklara aktarmak için faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz"

Islık Dili Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Şeref Başkan, "Güzel ilçemiz, Üsküdar'ımızda bugün Islık Dili Tanıtım Günleri ve Programını gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi ıslık dili, kültürü yakın zamanda 6 Aralık 2017 tarihinde UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine girdi. Bu da bizim Türkiye'miz için önemli bir kültürel başarı oldu. Biz her sene ıslık dili kültürünü tanıtmak, yaşatmak için etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinliklerin başında en önemlisi ıslık dili festivali geliyor. Bunun yanında da ıslık dili tanıtım günleri düzenliyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara gibi yerlerde. Amacımız da ıslık dilini tanıtmak. Türkiye ve dünyaya tanıtmak, gelecek kuşaklara aktarmak için faaliyetlerimizi yapıyoruz" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Türkiye Üsküdar Turizm 112 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title