Haberler

"Hayata Dönüş Operasyonu" davasında arar karar açıklandı

Abone Ol

Bayrampaşa Cezaevi'nde 22 yıl önce 12 tutuklu ve hükümlünün ölümüyle sonuçlanan "Hayata Dönüş Operasyonu" davasının görülmesine devam edildi.

Bayrampaşa Cezaevi'nde 22 yıl önce 12 tutuklu ve hükümlünün ölümüyle sonuçlanan "Hayata Dönüş Operasyonu" davasının görülmesine devam edildi. 194 sanıklı davanın duruşmasında mahkeme, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Bayrampaşa Cezaevi'nde 22 yıl önce 12 tutuklu ve hükümlünün ölümüyle sonuçlanan Hayata Dönüş Operasyonu davasının 49. celsesi görüldü. Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Duruşmada müşteki avukatı, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın mahkeme tarafından prosedüre uygun işlem yapılarak, duruşmaya çağırılmasını talep etti.

Mahkeme, ara kararında Sadettin Tantan'ın dosyaya sunulan vekaletname kullanılarak T.C. kimlik numarasının tespiti ile tebligata yarar adresi bulunduktan sonra gelecek celse tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Bu celse dinlenemeyen emekli Binbaşı Zeki Bingöl için yeniden işlem yapılmasına da hükmeden mahkeme, Bingöl'ün adresi tespit edildiği takdirde o adres yönünden de celse arasında işlem yapılmasına hükmetti.

Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Sadettin Tantan Bayrampaşa 3. Sayfa Haberler

Bakmadan Geçme

En son deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? Az önce deprem mi oldu? Pendik Stadyumu suni çim mi? Pendik Stadı yapay çim mi, doğal çim mi? Pendikspor - Galatasaray maçı ne zaman? Pendikspor - Galatasaray maçı hangi kanalda, saat kaçta? Ümit Özdağ'a neden soruşturma açıldı? Ümit Özdağ hakkında soruşturma mı başlatıldı? Arsenal - Wolverhampton maçı ne zaman? Arsenal - Wolverhampton maçı hangi kanalda, saat kaçta? En uzun gece ne zaman? 2023 en uzun gece hangi tarihte, ayın kaçında? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 2 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 2 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (107. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? TRENDYOL MİLLA KAPANIYOR MU? Trendyol Milla ürünleri nereden alınır, artık satılmayacak mı? TİKTOK YASAKLANDI MI? TikTok Türkiye'de yasaklandı mı, hangi ülkede yasaklandı? ASGARİ ÜCRET ARA ZAM KALKTI MI? Asgari ücret 2024 Ara zam olacak mı? Asgari ücret ne kadar olacak 2024 Son Dakika? BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA 2024? Beşiktaş (BJK) başkan adayları belli oldu mu? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (116. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (353. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title