Haber : İşten çıkarılan işçilerden fabrika önünde eylem - Haberler

Haberi Paylaş

İşten çıkarılan işçilerden fabrika önünde eylem

 - Güncelleme:

İşten çıkarılan işçilerden fabrika önünde eylem Şanlıurfa'da bir mesajla tamamı işten çıkarılan tekstil işçileri, fabrika önünde eylem yaptı.

İşten çıkarılan işçilerden fabrika önünde eylem

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da bir mesajla tamamı işten çıkarılan tekstil işçileri, fabrika önünde eylem yaptı.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında, işten çıkarılan yaklaşık 350 İşçi, fabrika önünde eyleme başladı. Ellerindeki megafonla bir süre hak talebinde bulunan işçiler daha sonra fabrika önünde oturma eylemi yaptı. Jandarma ekiplerinin fabrika çevresinde güvenlik önlemi aldığı eylem devam ediyor.

"Kod-18 ile işten çıkarıldılar"

"Kod-18" ile işten çıkarıldığını belirten işçiler, sabah saatlerinde işe gitmek için uyandıklarında, "Sayın işçi 4-A kapsamındaki sigortalılığınız "Kod 18" (işin sona ermesi) nedeniyle, 03.10.2021 tarihli işten ayrılış bildiriminiz işveren tarafından yapılmıştır. Sağlıklı ve güvenli günler dileriz" mesajı aldıklarını söyledi.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Kolsuz - 3. Sayfa

Organize Sanayi Bölgesi Şanlıurfa Fabrika işçi 3. Sayfa Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title