Haberler

Bolu'da Eşini Öldüren Kadın 24 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Bolu'da eşini öldürdükten sonra dere kenarına attığı iddiasıyla yargılanan kadın, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada sanık, eşinin kendisini sürekli dövdüğünü ve aldattığını iddia etti. Mahkeme heyeti, suçun haksız tahrik altında işlendiği gerekçesiyle cezayı 24 yıl hapse indirdi.

Bolu'da eşini öldürdükten sonra dere kenarına attığı iddiasıyla yargılanan kadın 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Mürüvet Ö. ve oğlu İbrahim Ö, öldürülen Metin Ö'nün eski eşinden olan oğlu Celal Ö. ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada son sözleri sorulan Mürüvet Ö. eşinin kendisini sürekli dövdüğünü ve aldattığını iddia etti.

Olay günü yaşananları tekrar anlatan Mürüvet Ö, "Sedirin altından çıkardığı tabancayla beni öldürmek istediğini söyledi. Ben de kendimi korumak için kafasına odunla vurup öldürdüm. Sonra da el arabasıyla taşıdığım cesedi dereye attım. Vereceğiniz karara razıyım. Kararı, mahkemenin yüksek vicdanına bırakıyorum." diye konuştu.

Celal Ö. sanığın cezalandırılmasını talep etti, İbrahim Ö. ise annesinin suçsuz olduğunu savundu.

Mahkeme heyeti, sanık Mürüvet Ö'nün akıl sağlığına ilişkin Ankara Adli Tıp Kurumundan gönderilen raporun sonucunu okudu. Kurumdan yollanan raporda sanığın akıl sağlığının yerinde ve cezai ehliyetinin olduğunun belirtildiği aktarıldı.

Sanık Mürüvet Ö'yü müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, suçun haksız tahrik altında işlendiği gerekçesiyle cezayı 24 yıl hapse indirdi.

Olay

Gerede ilçesine bağlı Hacılar köyünde 28 Aralık 2021'de kaybolan inşaat işçisi Metin Ö'nün (59) 31 Aralık'ta dere kenarında cesedi bulunmuştu.

Metin Ö'nün evindeki incelemelerde bir tahtada kan bulunmuş, cinayeti işlediği iddiasıyla gözaltına alınan eşi Mürüvet Ö. tutuklanmıştı.

Kaynak: AA / 3. Sayfa

Aralık Bolu Hukuk 3. Sayfa Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title