Haberi Paylaş

Balıkesir haberleri... Balıkesir'de 3 bin 773 okul servis aracı denetlendi

3. Sayfa Haberleri

Balıkesir haberleri... Balıkesir'de 3 bin 773 okul servis aracı denetlendi

Balıkesir 3. sayfa haberi: Balıkesir'de jandarma trafik timleri son bir haftada şehir genelinde 3 bin 773 okul servis aracını denetledi.

Balıkesir'de jandarma trafik timleri son bir haftada şehir genelinde 3 bin 773 okul servis aracını denetledi. Ayrıca jandarma trafik ekipleri, şehiriçi yolcu taşıyan araçları ve sürücülerini de denetledi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma ekipleri; 2022-2023 eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitimin başlaması dikkate alınarak, çocukların huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamak, servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla, 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında "Okul Servis Araçlarına" yönelik özel denetim faaliyeti icra etti. Okul servis araçları denetimi sonucunda; 3 bin 773 servis aracı kontrol edilerek, sürücülere yerinde trafik eğitimi verildi.

Yine Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timlerince, sorumluluk alanımızda bulunan cadde ve sokaklarda şehiriçi yolcu taşıyan araç sürücülerini, trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, trafik kazası sonucunda meydana gelen can ve mal kayıplarını en aza indirmek maksadıyla, "Şehiriçi Yolcu Taşıyan Araçlar ve Sürücülere Yönelik Özel Trafik Denetim" faaliyeti icra edildi. Yapılan denetimler sonucunda 745 araç kontrol edilerek, sürücülere yerinde trafik eğitimi verildi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Balıkesir Jandarma Tragger 3. Sayfa Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title