Haberler

Ayakta kalan orta hasarlı binada yangın paniği

Son Güncelleme:
Abone Ol

Ayakta kalan orta hasarlı binada yangın paniği Boş binada yangın korkuttu Kahramanmaraş'ta Ebrar Sitesi yanında bulunan ve ayakta kalan tek orta hasarlı binada yangın paniğe neden oldu.

Ayakta kalan orta hasarlı binada yangın paniği

Boş binada yangın korkuttu

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta Ebrar Sitesi yanında bulunan ve ayakta kalan tek orta hasarlı binada yangın paniğe neden oldu.

Yangın, merkez Onikişubat ilçesi Şazi Bey Mahallesi Haydar Aliyev Bulvarındaki 6'ncı Ebrar Siteleri'nin hemen yanında bulunan ve depremlerde orta hasar alarak boşaltılan 7 katlı binanın 6'ncı katında meydana geldi. Henüz çıkış nedeni belli olmayan yangını gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Kısa süre içerisinde bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yangını büyümeden söndürmeyi başardı.

6 Şubat depremlerinde içinde kimsenin yaşamadığı binanın içerisinde bazı eşyaların bulunduğu ve yangında zarar gördüğü bildirildi.

Yangın çıkan apartmanda daire sahibi olan Kemal Kahraman, "İçindeki tüm eşyalar hırsızlandı, şu anda da yangın çıktı. Artık kim giriyor çıkıyor bir bilgimiz yok. Kimse oturmuyor giren çok. Hem de yangın çıktı. Burada toplamda 70 daire var ama şu anda hepsi kullanılmaz durumda. Şu anda sahipsiz bir bina durdukça çürüyor gidiyor. İçeride tek tük malzeme kalmıştı onlar da yangında gidiyor. Ama içeriye bilmediğimiz kişiler giriyor çıkıyor. Biz de sürekli başında bekleyemiyoruz. Yangına da engel olamıyorsun, hırsızlara da engel olamıyorsun" dedi.

Binanın uzun süredir yöneticiliğini yapan Mehmet Yinanç ise, "Balici yatağı olduğu gördüğünüz gibi. Burası hep eşyalı dairelerdi eşyaları bile çalındı. Burada 71 daire var, kapıcı dairesi de içinde olmak üzere. Eşimi bıraktım geldim ben buraya. Canım sıkıldı ister istemez, 5 senedir ekmeğini yiyoruz biz buranın" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Kahramanmaraş 3. Sayfa Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title