"3. Malatya Tanıtım Günleri" Ankara'da Başladı

"3. Malatya Tanıtım Günleri" Ankara'da Başladı

'3. Malatya Tanıtım Günleri' Ankara'da Başladı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen "Malatya Tanıtım Günleri" Ankara'da başladı.

Bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen "Malatya Tanıtım Günleri" Ankara'da başladı.

Malatya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki etkinliğin açılışını, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yaptı. Açılış törenine, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kudbettin Aslan, milletvekilleri, eski Malatya valilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Malatya Valisi Ulvi Saran, açılışta yaptığı konuşmada, Malatya'nın Türkiye'nin ekonomik ve sosyal hayatında tartışılmaz bir yeri ve ağırlığı olduğunu söyledi. Şehirlerin ekonomik ve sosyal ağırlıklarının yanı sıra, sahip oldukları değerler ile de birbiriyle yarıştığını ifade eden Saran, şöyle konuştu:

"Malatya'nın sahip olduğu bu değerleri organizasyonlarla kalıcı bir yapıya kavuşturmak için Malatya Günleri'ni bir gelenek haline getirmeyi amaçladık. Bu doğrultuda Malatya Günleri'nin 3'üncüsünü düzenliyoruz. Malatya'nın ağırlığı kendisini her alanda hissettiriyor. Bugün açılışını yaptığımız 3. Malatya Tanıtım Günleri ile Malatya'nın kültürü, örfü, adeti, gelenek ve görenekleriyle, değer ve birikimleriyle burada hemşehrilerimizle buluşacak."

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Malatya'nın son yıllarda önemli değişmeler gösteren bir il olduğunu ve cazibe merkezi haline geldiğini ifade etti.

Çakır, "Malatya bugün, organize sanayi bölgeleriyle, sağlık sektörüyle, ekonomisiyle, gerçekten bölgenin hızla büyüyen, gelişen bir ili konumuna gelmiştir. Bugün Malatya'mızı buraya taşıdık. Adeta burada küçük bir Malatya görüyoruz. Malatya'yı kültürüyle, sosyal yapısıyla, turistik ve doğal güzelliklerinin yanı sıra bütün değer ve güzellikleriyle tanıtmaya çalışıyoruz. Bu organizasyona destek veren başta sayın Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmalardan sonra 3. Malatya Günleri'nin açılış kurdelesi Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve törene katılan diğer protokol üyeleri tarafından kesildi. Protokol üyeleri, stantları gezdi.

Atatürk Kültür Merkezi'nin yanında yaklaşık 7 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen Malatya Tanıtım Günleri etkinliği kapsamında açılan stantları, Ankara ve Malatya'dan çok sayıda kişi ziyaret etti.

-Malatya Tanıtım Günleri etkinliğine rüzgar nedeniyle ara verildi-

Bu arada, Malatya Tanıtım Günleri etkinliğine şiddetli rüzgar ve hava muhalefeti nedeniyle ara verildi. Açılış töreninden sonra, Ankara genelinde etkili olan şiddetli rüzgar fuar çadırındaki stantlara zarar vermeye başlayınca, güvenlik amacıyla faaliyet bir günlüğüne durduruldu.

Rüzgar nedeniyle çadır içerisindeki stantlardan bazıları devrildi. Fuar alanındaki güvenlik görevlileri stantlarda bulunan görevlileri ve ziyaretçileri dışarı çıkmaları konusunda uyardı. Stantlardaki bazı eşyalarını toplayan görevliler çadırı terk etti. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, şiddetli rüzgar nedeniyle etkinliğe bir gün ara verildiğini bildirdi.

2 bin metrekarelik alanında yemek yerleri, 5 bin metrekarelik alanda da tanıtım stantları bulunan çadırlara girişler kapatıldı. Fuar alanına gelen polisler de vatandaşları çadırlardan uzaklaşmaları konusunda uyardı.

- MALATYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title