3. Kez Namağlup

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Süper Lig'de 3. Kez Ardarda Namağlup Şampiyonluğunu İlan Etti.

3. Kez Namağlup

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, son maçında BJK'yi 80-66 yenerek Deplasmanlı Süper Lig'de 3. kez ardarda namağlup şampiyonluğunu ilan etti.

Deplasmanlı Süper Lig'de oynadığı 18 karşılaşmanın tamamını kazanan ve namağlup şampiyon olan Galatasaray, Avrupa Şampiyonlar Lig'i nedeniyle ertelenen Beşiktaş karşılaşmasını 80-66 kazanarak 3. Şampiyonluğunu, tribünlerdeki taraftarlarla paylaştı.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Takımı Antrenörü Sedat İncesu, iki Avrupa şampiyonluğu bir de Kıtalararası şampiyonluk elde ettiklerini hatırlatarak, "26 - 27 Ekim'de Kıtalararası şampiyonasına katılacağız o kupayı da namağlup getirmek istiyoruz. Bugün de burada lig şampiyonluğumuzu ilan ettik. Bizler bir misyon yüklendik. Hem başkanımız Adnan Polat hem de muhteşem taraftarımızın desteği ile başarılarımızın devamının geleceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı basketbolculardan Selim Demirbağ ise, bu sene kupalara ambargo koyduklarını belirterek, bu başarıların devamının geleceğine inandığını söyledi.

Bu arada şampiyon basketbolcular, şampiyonluk kupasını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar'ın elinden aldı. Kupa töreninde de sarı-kırmızılı taraftarlar takımlarını yalnız bırakmadı. (CİHAN)

Kaynak: CHA