"3 Fidan" Yarın Anılacak

"3 Fidan" Yarın Anılacak

05.05.2013 15:55 | Son Güncelleme: 05.05.2013 15:55

68 kuşağının liderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 41 68 kuşağının liderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 41.yılında bir dizi etkinlikle anılacak.68'liler Birliği Vakfı'ndan yapılan...

68 kuşağının liderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 41 68 kuşağının liderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 41. yılında bir dizi etkinlikle anılacak.

68'liler Birliği Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Yaşamlarını bağımsızlık, demokrasi, sosyalizm yoluna adamış, baskı, sömürü ve her türlü gericiliğe karşı omuz omuza savaşım verirken emperyalizm ve onun işbirlikçi siyasal erki tarafından idam edilmiş Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan'ı idamlarının 41.yılında saygı ve özlemle anıyoruz" denildi.

Vakıf tarafından organize edilen etkinlikler siyasi partiler, sendikalar, Oda ve meslek kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin de etkin bir biçimde katılımıyla, yarın saat 12.00'de Gümüşsuyu İTÜ önünde flama altında toplanılıp, kitlesel açık hava basın toplantısı yapmak üzere Dolmabahçe Rıhtımı'na yapılacak yürüyüş ile başlayacak.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilişlerinin 41. yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen törenlerle de anılacak. - Ankara

Kaynak: ANKA

Manşet

Haberler

title