3 Çocuğun Katiline Ağır Ceza

3 Çocuğun Katiline Ağır Ceza

Kayseri'nin Talas ilçesinde üç çocuğun katil zanlısına, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

3 Çocuğun Katiline Ağır Ceza

Kayseri'nin Talas ilçesinde şeker toplamak için evden çıkan üç çocuğun katil zanlısına 3 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Mahkeme, sanığı tecavüz ve alıkoyma suçlarından dolayı da 84 yıl ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırdı.

Talas ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplamak için evlerinden çıkan Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin kardeşler ile komşu çocukları Türkan Ay'ın cesetleri 550 gün sonra Yozgat ili Çayıralan ilçesinde bulunmuştu. Çocukları şeker vermek için eve aldığı belirtilen aynı mahalledeki Uğur veli Gülışık, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekibin yaptığı çalışma sonucu yakalanmıştı. Gülışık'ın Kayseri'de başlayan yargılaması, güvenlik gerekçesiyle alındığı Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devat etti.

Gülışık'ın yargılandığı davanın ikinci duruşmasında ise karar çıktı. Üç çocuğun ailesinin avukatı olan Faruk Karakaya, mahkemenin sanık hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 84 yıl ağır hapis cezası verdiğini söyledi. Karakaya, müebbet cezalarının çocukların öldürülmesinden dolayı ayrı ayrı verilirken, 84 yıl ağırlaştırılmış hapis cezasının da tecavüz, alıkoyma suçlarından dolayı verildiğini ifade etti.