3 Bin Kişi Terörü Lanetledi

3 Bin Kişi Terörü Lanetledi
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Osmaniye'de yaşamını yitiren jandarma Er Zeynel Kapucu bugün Milas'ta son yolculuğuna uğurlandı.

ŞEHİT KAPUCU GÖZYAŞLARI ARASINDA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

3 BİN KİŞİ TERÖRÜ LANETLEDİ

Osmaniye'de yaşamını yitiren jandarma Er Zeynel Kapucu bugün Milas'ta düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, elini bir an olsun yalnız bırakmadığı baba Ümmet Kapucu'ya kartını vererek "Biliyorum sabırların en zoru bu, Darda kalırsan lütfen beni ara olur mu, Allah size ve ailenize sabırlar versin" dedi.

GÖZ YAŞLARI SEL OLDU.

Teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen jandarma Er Zeynel Kapucu bugün öğle saatlerinde havayolu ile Milas'a getirildi. Kapucu'nun cenazesini Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Vali Fatih Şahin , Kapucu ailesinin evinin bulunduğu Emek Mahallesi'nde baba Ümmet kapucu ile birlikte karşıladı. Baba Ümmet Kapucu'nun cenaze töreninde elini bir an olsun bırakmayan Gönül bir ara kendisine ait kartı vererek "Biliyorum sabırların en zoru acıların en büyüğü bu , darda kalırsan lütfen beni ara, ailenizin ve sizin acınız gerçekten çok büyük, Allah sabırlar versin" dediği duyuldu.

Evinin önünde cenazesi indirilen Kapucu 'nun annesi Fadime Kapucu kapandığı oğlunun cenazesi üzerinden dakikalarca ayrılamadı, dakikalarca oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutunu öptü. Kapucu'nun ablası Zehra Kapucu ise hıçkırıklarla ağlarken , ağabeyleri Bilal ve Ünal Kapucu annelerinin kollarına girerek yardımcı olmaya çalıştı. Anne Fadime Kapucu sık sık fenalık geçirdi.

Evinden sonra cenazesi Fatih ilköğretim okuluna getirilen Kapucu'nun cenazesine Milas'ta ellerine Türk bayrakları alan yaklaşık üç bin kişi teröre lanet yağdıran sloganlar atarak karşıladı. Muğla Alay komutanı Albay Fevzi Kurşun, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Nusret Taşdelen, Aydın Bölge Komutanı Tuğgenaral Arif Çetin, Kaymakam vekili Feridun Cemal Özdemir , Milletvekili CHP'li Fevzi Topuz ve MHP'li Metin Ergun , Milas Belediye Başkanı Muhammet tokat (CHP) katıldığı cenaze törenine Kapucu'nun Kayseri'de oturan yaklaşık otuz akrabasıda katıldı. Cenazenin mezarlığa götürülmesi sırasında sık sık " Her Türk Asker Doğar, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları atıldı. Milas'taki tüm ev ve balkonların Türk bayrakları ve Atatürk fotoğrafları ile donatıldığı görüldü. Kapucu 'nun Zeytuni Camii'nde kılınan ikindi namazından sonra cenazesi Milas Asri Mezarlığı'nda toprağa verilmek üzere konvoy eşliğinde mezarlığa götürüldü.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title