3 Aralık Engelliler Günü - Haberler
Haberi Paylaş

3 Aralık Engelliler Günü

3 Aralık Engelliler Günü
Bültenler - Haberler | Güncel

Engellilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla engelsiz bir Denizli'yi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz'

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyenin engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için birçok ilde henüz uygulanmayan yenilikleri kente kazandırdığını, engelsiz bir şehir oluşturularak engellerin ortadan kaldırılmasına çalışıldığını söyledi.

Başkan Zolan 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, kentteki tüm engelli derneklerinden gelen taleplerin en ince ayrıntısına kadar değerlendirildiğini ve engelsiz Denizli'nin birlikte oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Başkan Zolan, şunları ifade etti:

'Bir şehirde engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmadan o şehrin modern veya çağdaş bir kent olduğu söylenemez. Bu nedenle belediye olarak engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak gerekir, bu görev bizim birinci görevimizdir.

Engelli vatandaşlarımız bizler için çok değerlidir. Bunun için göreve geldiğimiz günden itibaren her türlü imkanımızla engelli sorunlarını çözmeye çalıştık. Yapılanlar yeterli midir? Tabi ki yeterli değildir. Engellilerin önündeki engellerin kaldırılmasının yanında onların iş yaşamına dahil edilmesi için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Yolların, kaldırımların, yeşil alanların, rampaların, fiziksel mekanların ve belediye otobüslerinin engellilerin faydalanacağı şekilde düzenlenmesine önem veriyoruz. Sürdürdüğümüz üst yapı projesinde engellilerin hassasiyetlerini dikkate alıyoruz.

Avrupa'nın hiçbir şehrinde engelli aracı parkını ya da engelli geçişini engelleyici kaldırım ya da yol bulunmaz. Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde 50 cm yada 20 cm yüksekliğinde kazaya davetiye çıkaran ve engellilerimize engel olan yol kaldırım yoktur. Bizde aklın ve bilimin ışığı doğrultusunda bu engelleri üst yapı projemizle kaldırıyoruz.

Bu vesileyle tüm engellilerimizin bu özel gününü kutluyor, her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyorum.'

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title