3,5 Yıllık Dev Teknolojik Dönüşüm Hamlesi Başladı

60 ülkeye sattığı 20'den fazla marka ve binlerce ürün çeşidini Logo Yazılım bünyesinde faaliyetini sürdüren Netsis çözümleri ile yönetecek.

3,5 Yıllık Dev Teknolojik Dönüşüm Hamlesi Başladı

Sadece bir pencere açılım sisteminin 100 parçadan oluştuğu çok bileşenli üretim yapısını Netsis Enterprise ile en verimli şekilde yönetmeye hazırlanan ADO Grup, tüm üretim süreçleri ile beraber satıştan satın almaya, maliyet muhasebesinden yönetim raporlamalarına, İK'dan mobil uygulamalara uzanan Türkiye'nin en büyük süreç otomasyonu projelerinden birine imza attı. Projenin 3,5 yılda tamamlanması hedefleniyor.

ADO Grup'un kurumsal e-dönüşüm projesinin başlangıç toplantısında konuşan, Logo Yazılım CEO'su Mehmet Buğra Koyuncu, "Türkiye'nin en büyük kurumsal kaynak planlama (ERP) projelerinden birini başlatıyoruz." diyerek bu ölçüde projelerin kurgulanmasının sıradan bir iş olmadığına işaret etti. Koyuncu, "Bu proje yalnızca bir yazılım projesi değil, aynı zamanda bir kurumsal yönetim yolculuğu. 3,5 yılda muhakkak yeni teknolojiler gelişecek ve yeni iş modelleri oluşacaktır. Bugün, bu önemli yolculuğun ilk günü." dedi.

ADO Grup CFO'su Altay Kadir Yüksel, projeyi iş yapış şekilleri ve kurum kültürünü uçtan uca etkileyecek bir değişim projesi tanımlayarak başladığı konuşmasında, "Araştırmalar gösteriyor ki, dünyada kapsam olarak bu büyüklükte ERP projelerinin beklenti ile örtüşmeyen sonuçlara ulaşma riski oldukça fazla. Bu nedenle ADO Grup olarak, Yönetim Kurulu'muzda desteği ile, her türlü riski minimize edecek tedbirler aldık. Teknik ve süreçsel altyapımızı ve yetkin insan kaynağımızı hazır hale getirdik. Birlikte çalışacağımız çözüm ortağımızı seçerken oldukça titiz davrandık. Ülkemizi yazılım sektöründe 30 yıldır başarı ile temsil eden Logo'nun, Netsis Enterprise ürün ailesini tercih ettik. Projenin başarısında çalışanlarımızın kurumsal dönüşüme olan inançlarının büyük önemi var. Sistem gelişimi ile birlikte insanlarımıza ve süreçlerimize odaklanamaya ve yatırım yapmaya devam edeceğiz. ERP projesi, grubumuzun sinir sistemi olacak." dedi.

Pencere ve kapı sistemleri alanında toplamda dokuz farklı ürün grubunda üretim tesisleri ve Ado Alüminyum, Ado Kapı, Wintech, Pladeck, Deckado, Panado, Plaspen, Sakelli gibi markaları bünyesinde barındıran Adopen'in yanı sıra ve aksesuar sistemleri üretim şirketi Accado ile Ado Grup'un Rusya ve Hindistan'da bulunan şirketlerini kapsayan proje, dünya çapında bine yakın bayi ve 2.000'nin üzerinde çalışanın kullanımına sunulacak.