29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

28.10.2020 17:17 | Son Güncelleme: 28.10.2020 18:43
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İba, mesajında, millet olarak Cumhuriyetin ilanının 97. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanının yaşandığını belirtti.

Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman vazgeçmediğini aktaran İba, "Türk milleti büyük mücadeleler vererek nice zaferler kazandı. 97 yıl önce Kurtuluş Savaşı'nda yedi düvele diz çökmeyen bu asil millet kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, içindeki vatan sevgisiyle düşmana geçit vermemiş aziz vatanımızı canları pahasına savunmuşlardır." ifadelerini kullandı.

Milletin duygu birliğini geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağını belirten İba, şunları kaydetti:

"Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti'ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün de karşılaştığımız sıkıntıları, birlik ve berberlik içinde ele ele vererek atlatacağız.

Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıldönümü vesilesiyle başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

15 Temmuz Demokrasi Derneği Başkanı Güner

Edirne 15 Temmuz Demokrasi Derneği Başkanı Veysel Güner, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güner, mesajında, İstiklal harbini zafere taşıyan, Cumhuriyete hayat veren ruhun, 97 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayakta olduğunu belirtti.

15 Temmuz ihaneti karşısında, milletin gösterdiği şanlı direnişin aynı ruhun ifadesi olduğunu belirten Güner, şunları kaydetti:

"Malazgirt'ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Dumlupınar'da, Kıbrıs'ta, 15 Temmuz'da, Suriye'de, Mavi Vatan'da devam eden zaferlerimize kadar her gelişme milletimizin asil duruşunun sembolleridir. Unutmayalım ki Türkiye Cumhuriyeti muhteşem fedakarlıklarla, savaş meydanlarında sergilenen kahramanlıklarla, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz adanmış ve anıtlaşmış yüreklerle vücut bulmuş ve sonsuza kadar yaşamayı da ziyadesiyle hak etmiştir.

Cumhuriyetin ilanı kavrayıcı bir akla, kuşatıcı bir çalışmaya, yıllar içinde olgunlaşan derin bir stratejiye, bunların da üstünde inanmış bir kalbe, istikbale duyulan özlemle birlikte istiklal aşkına sonuna kadar bağlıdır. Tarihteki sayısız badireyi geçerek, tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüyen Türk milleti, cumhuriyetle birlikte ileriye ve müreffeh bir seviyeye erişme hedefini de açıklıkla belli ve teyit etmiştir."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Cihan Demirci

Manşet

Haberler

title