29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

28.10.2020 17:13 | Son Güncelleme: 28.10.2020 17:44
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tever, mesajında, cumhuriyetin ilanının şanlı Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

Türk milleti'nin "Ya İstiklal, ya Ölüm" ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazanarak bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını ifade eden Tever, mesajında şunları kaydetti:

"Türk milleti tarih sahnesinden silinmek üzereyken, kadın erkek, genç yaşlı demeden hür yaşama şuuruyla tek vücut olmuş, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Büyük zafer, 29 Ekim 1923'te cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Cumhuriyetin ilanıyla egemenliğin hiçbir şahsa, sınıfa, zümreye değil, kayıtsız şartsız Türk Milleti'ne ait olduğu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Vatandaşlar kanun önünde, devlet yönetimine katılımda eşit sayılmış, temel hak ve hürriyetler teminat altına alınmıştır. Türk milleti, Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine doğru yürüyüşünde önemli bir ivme kazanmıştır. Kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla bizlere düşen görev, cumhuriyetin bu kazanımlarına sahip çıkarak, Atatürk'ün, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmak, milletimizin ortak değerlerini gözümüz gibi korumaktır. Kendimize güvenmemiz için, geçmişimize bakmamız yeterlidir. Türk milletinin çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasını sağlayan cumhuriyetimizin, 97. yıl dönümünü kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Uğur Subaşı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title