29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

28.10.2020 13:37 | Son Güncelleme: 28.10.2020 13:48
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Gürkan, mesajında Türk milletinin gücünü bağımsızlıktan alan ve bu uğurda canını vermekten çekinmeyen yüce bir millet olduğunu belirtti.

Halkın kendi kendini idare edebilme özgürlüğüne sahip olan Cumhuriyetin, ezelden beri hür olan Türk milletine en uygun yönetim biçimi olduğuna vurgu yapan Gürkan, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş bir milletin ulusal bağımsızlığını kazabilmek için giriştiği Mili Mücadelenin sonucunda elde ettiği bir zaferin sonucudur. Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleşmiştir.

Bugün 97. yılını kutladığımız Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesi, bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır."

Cumhuriyeti, Türk milletinin kaderinde yer almış, Türk milletinin istek ve karakterine uygun devlet şekli ve siyasi dönemin adı olarak niteleyen Gürkan, "Cumhuriyet'i korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Ortak paydamız Atatürk'ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır. Cumhuriyet Bayramımızın 97. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, saygıyla, rahmetle anıyor; manevi huzurlarında kurdukları Cumhuriyet'e bütün gücümüzle sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun" diye kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / İlker Gürel

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title