29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru
Haberler » Güncel » 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru - Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

, dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Tavlı mesajında, Cumhuriyetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 95. yıl dönümünü milli birlik ve beraberlik içinde hep beraber kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Aziz Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kanını ve canını ortaya koyarak kazandığı milli mücadelenin ardından 1923'te "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesiyle kurduğu Cumhuriyetin, aradan geçen 95 yılda her türlü saldırı ve zorluklar karşısında dimdik ayakta kaldığını ve sonsuza kadar kalmaya devam edeceğini belirten Orhan Tavlı, mesajının devamında şu görüşlere yer verdi:


Tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla istiklaline ve istikbaline sahip çıkan aziz milletimiz geçmişte olduğu gibi günümüzde de birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve kenetlenmesini bilmiştir.

Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923'ten itibaren geçen 95 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler