29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, tüm Antalyalılar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, tüm Antalyalılar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.


Vali Karaloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin inanç, cesaret ve fedakarlıkla kurduğu Cumhuriyet'in 94. yılını kutlarken, 100. yılda büyük Türkiye olma yolunda yürümenin heyecanının yaşandığını kaydetti.


Tüm Türkiye'de olduğu gibi Antalya'da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın coşkuyla kutlanacağını kaydeden Karaloğlu, tüm Antalyalılar'ın kutlamalara davet etti.


Büyükşehir Belediye Başkanı Türel


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de mesajında, Cumhuriyet'in 94. yıl dönümünü her zamankinden daha güçlü, daha iddialı bir şekilde kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını bildirdi.


Belediye olarak milli bayram kutlamalarını Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlemeye başladıklarını belirten Türel, mesajında şunlara yer verdi:


"30 Ağustos Zafer Bayramında olduğu gibi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasını da Cumhuriyet Meydanımızda bütün halkımızla birlikte, el ele, gönül gönüle gerçekleştireceğiz. 29 Ekim'de Cumhuriyet Meydanında buluşmak üzere, milletimizin ve sevgili Antalyalıların Cumhuriyet Bayramını en samimi duygularla kutluyor, bayram coşkusunun tam bir milli birlik ve beraberlik içerisinde yaşanmasını diliyorum."


Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal


Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da yayımladığı mesajda, 29 Ekim'in bir ulusun yok olma tehlikesini atlatıp yeni bir Cumhuriyetle küllerinden doğduğu, filizlendiği, modern, çağdaş, geleceğe umutla bakan bir Cumhuriyeti inşa ettiği tarih olduğunu vurguladı


Ayrıca Uysal, kutlamalar kapsamında yarın Konyaaltı Varyantı'ndan sonra başlayacak fener alayı ve ardından Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak konserlere tüm Antalyalılar'ı davet etti.


Kepez Belediye Başkanı Tütüncü


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de mesajında, Türk milletinin ülkesini işgal eetmek isteyen güçlere karşı verdiği mücadelenin ardından Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde 29 Ekim 1923'te kurduğu Cumhuriyeti kurarak bu mücadeleyi taçlandırdığını kaydetti.


Tütüncü mesajının devamında, "Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin 94. yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, hemşehrilerimin bayramını en içten duygularımla kutluyorum." ifadelerine yer verdi.


ATSO Başkanı Çetin


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ise mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. yılını kutlamanın gururunu yaşadığını belirtti.


Cumhuriyetin 100. yılı için yeni bir atılım programı başlatılması gerektiğinin altını çizen Çetin, mesajında şu ifadelere yer verdi:


"Eğitim reformuyla, hukuk reformuyla, demokrasi reformuyla Türkiye ekonomide, siyasette ve sosyal alanda dünyanın örnek ülkelerinden birisi olabiliriz. Ancak unutulmamalıdır ki, bu reformları ancak hep birlikte, sevgi, saygı, uzlaşma ortamı içinde başarabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve değerli Antalyalıların Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, bizlere böylesine değerli bir miras bırakan, bu vatan için hayatını ortaya koymaktan çekinmemiş tüm şehit ve gazilerimizi, Türkiye Cumhuriyeti için katkı koymuş tüm ecdadımızı minnet ve şükranla anıyorum."


ATB Başkanı Çandır


Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türk milletinin, Kurtuluş Savaşı'ndan sonraki en önemli kazanımının Cumhuriyet rejimi olduğunu belirtti.

Kaynak: AA