29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Muslu'da 36 metrelik bayrak direği ve Atatürk büstünün açılışı gerçekleştirildi CHP Zonguldak Milletvekili Haberal:
"Demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletine sahip çıktığımız sürece kim ...

Merkez ilçeye bağlı Muslu beldesinde hayırsevreler tarafından yaptırılan 36 metrelik bayrak direği ve Atatürk büstünün açılışı gerçekleştirildi.

CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin kurulmasıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının tek hedefinin medeni bir ülke yaratmak olduğunu söyledi. 

Bugün Türkiyenin, asrın medeniyet düzeyini yakaladığını ancak yine bunu Atatürk'ün gösterdiği hedef doğrultusunda aşılması gerektiğini ifade eden Haberal, "Özellikle her zaman dile getiriyorum ülkemiz bilimde, sanatta ve teknikte gerçekten asrın medeniyet düzeyine ulaştı. Bu hepimizin ve Türk milletinin eseridir. Eğer biz birlikte çalışmamış olsaydık şüphesiz bugün bu ortamı yaratamayacaktık. Bunun için hepimizin bir tek görevi var. Hangi şartta olursa olsun ülkemizi yüceltmek. Hiç birimizin mazereti olamaz. Hepimizin yapması gereken bize emanet edilen bu ülkeyi yüceltmektir" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Haberal ve Köktürk ile Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman tarafından bayrak direği ve Atatürk büstünün açılışı gerçekleştirildi. - Zonguldak

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title