29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Haberler » Yerel » Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Sivas'ta Büyük Bir Coşku ile Kutlandı. Törenlere Katılan Öğrenciler ve Vatandaşlar, Türk Bayrakları ve Sloganlarla Askerlere Destek Verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Sivas'ta büyük bir coşku ile kutlandı. Törenlere katılan öğrenciler ve vatandaşlar, Türk bayrakları ve sloganlarla askerlere destek verdi.

Cumhuriyet Bayramı'nın 84. yıldönümü etkinlikleri, Vali Veysel Dalmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Doğan İnce, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Milletvekili Selami Uzun ile CHP Milletvekili Malik Acder Özdemir'in valilik makamında tebrikleri kabul etmesi ile başladı.

Ardından Cumhuriyet Meydanı'na gelen Vali Dalmaz, Garnizon Komutanı İnce ve Belediye Başkanı Sami Aydın, askeri araç üzerinden öğrenci ve vatandaşları selamlayarak, bayramlarını kutladı. Halk oyunları gösterisinin ardından Vali Veysel Dalmaz bir konuşma yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Vali Dalmaz, ülkenin bölünmez bütünlüğünün geçmişte olduğu gibi gelecekte de sağlanacağını kaydetti.

Yapılan konuşmanın ardından Liselerarası yapılan halı saha futbol turnuvasında dereceye giren okulların öğretmenleri ile 14 yaş altı satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Dalmaz, kupa ve diğer hediyelerini verdi. Sivas'taki törenler geçit töreni ile son buldu.

Bu arada törenleri izlemeye gelen öğrenci ve vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile askerlere destek verirken, öğrenciler askerlerin geçit töreni sırasında 'Hepimiz Mehmet'iz, PKK'ya yeteriz" gibi sloganlar attılar.

(İG-SE-Y)

29.10.2007 12:30 TSİ