29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Kızılay Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları, “Kızılay savaş, sel, deprem, yangın, salgın hastalıklar gibi felaketlerden etkilenen insanların yardımına her zaman koşmaya hazır” dedi.

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Kızılay Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları, "Kızılay savaş, sel, deprem, yangın, salgın hastalıklar gibi felaketlerden etkilenen insanların yardımına her zaman koşmaya hazır" dedi.

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla açıklama yapan Erdi Şevketoğulları, "İnsanlara felaketin etkilerinden kurtulmaları için destek sağlayan Kızılay, insanlara barınmaları için çadır, yiyecek-içecek, giyecek gibi hayati malzemeler dağıtıyor. Ülkemizde yaşanan felaketlerde insanların yardımına ilk koşan kuruluş olan Kızılay, yurt dışında yaşanan felaketlerde de halkların yardımına koşmaktadır. Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın kara gün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Bu anlamda bizler de Fatsa ilçemizde her konuda vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kızılay ailesi olarak herkesin yanındayız" diye konuştu. - ORDU

Kaynak: İHA