28. Kocaeli Rallisi, Start Aldı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

28. Kocaeli Rallisi, Start Aldı

CHA - Haberler | Spor
28. Kocaeli Rallisi, Start Aldı

Bu Yıl 28.'si Düzenlenen Ford Otosan Kocaeli Rallisi, Outlet Center'den Start Aldı.

Bu yıl 28.'si düzenlenen Ford Otosan Kocaeli Rallisi, Outlet Center'den start aldı.

Kocaeli Rallisi Outlet Center'dan büyük bir heyecanla start aldı. İlk etap olan özel seyirci etabı sporseverlerden yoğun ilgi gördü.

Özel seyirci etabında Kocaeli Interteks alanında pilotların toprak lastiklerle asfalta çıkması en fazla dikkat çekti. Seyirciye özel yapılan yarış, izleyenleri mest etti.

Kocaeli'nin sevilen hızlı toprak etaplarını geçecek olan ekipler, sırayla Öreni Kaşıkçı ve Otosan etaplarında ustalıklarını konuşturacak. Bu etapların üç kez geçilmesi ile tamamlanacak rallinin finişi yine Outlet Center'da olacak. Toplamda 117 kilometre koşacak olan ekipler için Ford Otosan Kocaeli Rallisi yine büyük heyecana sahne olacak.

Öte yandan, Kocaeli Rallisi sezonun altıncı yarışı olacak. Şampiyonada Bonus Parkur pilotları Fatih Kara-Bilge Ayan ikilisi ilk sırada, Burak Çukurova-Aykan Alakoç çifti ikinci sırada yer alırken, bu sene Türkiye Şampiyonasına geri dönen Serkan Yazıcı üçüncü sırada yer alacak.

Yarış öncesinde konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, "Bölgeye bu şekilde hareketlilik getirdiğimizi düşünüyoruz. Zaten bölge Hereke halısı, İzmit pişmaniyesi, Değirmendere fındığı ile meşhurdu, şimdi de Gölcüklü Ford Transit çıktı. Böyle bir otomotiv bölgesi olması Kocaeli'nin bu spora yer ayırması çok önemli." ifadelerini kullandı.

Bonus Parkur pilotu Bilge Ayan ise "Süper 2000 koşacağız. Bir anlamda değişlik olmadı. Süper 2000'in sesi görüntüsü daha farklı inşallah aynı sesi görüntüyü Lancer'la da vermeye çalışacağız."

Zor bir yarış olacağını kaydeden Ayan, Kocaeli'nin her zaman zor bir parkur olduğunu söyledi. Bu yarışta amacımız podyumda olmak istediklerini dile getiren Ayan, "İlk üçte olmak. Sonuçta park racingle fatihle birlikte podyumda olursak bizim için büyük başarı olacak." dedi. (CİHAN)

CHA - Spor Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500