28. Artvin Kafkasör Turizm ve Sanat Festivali

28. Artvin Kafkasör Turizm ve Sanat Festivali

Artvin'de Geleneksel Olarak Düzenlenen 28. Artvin Kafkasör Turizm ve Sanat Festivali, Kıran Kırana Geçen Kara Kucak Güreşleri ile Devam Etti.

28. Artvin Kafkasör Turizm ve Sanat Festivali

Artvin'de geleneksel olarak düzenlenen 28. Artvin Kafkasör Turizm ve Sanat Festivali, kıran kırana geçen kara kucak güreşleri ile devam etti.

Festivalde Artvin Kafkasör mevkiinde Gürcistan ve çeşitli illerden gelen 120 güreşçi, birincilik için mücadele etti. Güreş müsabakalarını AK Parti Artvin Milletvekili Ertekin Çolak, Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr.Emin Özgün, Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Kocatepe ile çok sayıda davetli izledi. Karakucak güreşlerinde Tokat'tan katılan Faik Sezgin başpehlivanlığı elde etti.

Bir açıklama yapan Milletvekili Ertekin Çolak, "Doğası bozulmamış, balta girmemiş bir alanda hem karakucak hem de boğa güreşleri bir arada yapılmaktadır; doğa turizmine önem verilmektedir. Dünyada ve ülkemizde, denizden yaylaya ve ormanlara doğru bir kayış gözlendiğini görmekteyiz. Doğa severlerin Artvin'in meralarını, yaylalarını görmelerini istiyoruz ve bir anlamda dünya insanlarını ülkemize ve özellikle Artvin'e davet ediyoruz dedi.

Karakucak güreşlerinde başpehlivan olan Faik Sezgin'e 1.500 YTL verilirken, 13 sıklette toplam 8 bin YTL para ödülü ile madalyalar dağıtıldı.

(ZA-OK-Y)