27 Eylül Haberleri

27 Eylül haber, 27 Eylül son dakika haberleri ve gelişmeleri.

27 Eylül - 01.10.2020
Malezyalı parlamenterlerden Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarına kınama
KUALA Malezya-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da uluslararası hukuku ve ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan topraklarında sivilleri hedef alan saldırılarını kınadı. Malezya-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rozman Isli, grup üyeleri adına yayımladığı yazılı açıklamada, Ermenistan'ın 27 Eylül'de başlayan saldırılarını kınayarak, "Ermenistan hükümetine uluslararası hukukun kurallarını ihlal eden teşebbüslerin her türlüsünden derhal vazgeçme çağrısında bulunuyoruz.
27 Eylül - 01.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başkanı Barzani'den "Erbil Havalimanı'na saldıran Irak düşmanlarına karşı birleşilmesi" çağrısı
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
27 Eylül - 01.10.2020
Paşinyan popülizminin bedeli
27 Eylül'ün sabah saatlerinde Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarında başlayan sıcak çatışmalar halen devam ediyor.
27 Eylül - 01.10.2020
Son dakika haber: Lübnan'da Hizbullah lideri Nasrallah'ın hükümetin kurulamamasıyla ilgili sözleri eski başbakanların...
Nasrallah'ın sarf ettiği ifadeler ve 2008 yılındaki olaylar Nasrallah, Lübnan'da yeni hükümetin kurulamamasıyla ilgili 27 Eylül'de yaptığı televizyon konuşmasında, eski başbakanlara yönelik çeşitli suçlamalarda bulunarak, "Hükümetlerde var olmamızın sebebinin, direnişin (Hizbullah'ın silahlı kanadı) arkasını kollama olduğunu söylemiştik.
27 Eylül - 01.10.2020
Son dakika haberi: Putin ve Macron Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, 27 Eylül sabah saatlerinde, Ermenistan güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı.
27 Eylül - 30.09.2020
Malezya'dan Azerbaycan ve Ermenistan'a itidal çağrısı
Malezya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Malezya, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde 27 Eylül'de başlayan askeri çatışmaların ardından daha kötüye giden durumdan ötürü derin endişe duymaktadır.
27 Eylül - 30.09.2020
İzmir'den Azerbaycan'a destek mesajı Açıklaması
Ermenistan'ın bölgedeki barışı bozacak saldırılarını bir an önce durdurması gerektiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Azerbaycan'a yönelik 27 Eylül günü yeniden başlayan ve bölgemizdeki barış çabalarını yok sayan Ermenistan saldırılarını üzüntüyle öğrendik ve bölgeyi yakından takip ediyoruz.
27 Eylül - 30.09.2020
Son Dakika | Ordu'da Kovid-19 tedbirlerine uymayan 108 kişi hakkında idari işlem yapıldı
İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 21-27 Eylül tarihlerinde kentin farklı noktalarında denetim gerçekleştirildi.
27 Eylül - 30.09.2020
Son dakika haberleri... Günay Efendiyeva'dan Ermenistan saldırılarına ilişkin açıklama
Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik yeni saldırı eylemine ilişkin açıklamada bulundu. Efendiyeva, "Ermenistan'ın 27 Eylül 2020'de, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yeniden ateşkesi ihlal etmesini, Azerbaycan'ın tarihi topraklarında askeri provokasyonlar yapmasını, tarihi ve dini anıtlar da dahil olmak üzere kültürel mirası hakaret ve tahrip etmesini, düzenli olarak sivillere ateş açmayı amaçlayan saldırganlık politikasını kararlılıkla kınıyor" ifadelerini kullandı.
27 Eylül - 30.09.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Güney Kore'de, 19 Ağustos'ta önce başkent Seul ve çevresinde uygulanmaya başlanan, ardından tüm ülkeye genişletilen "sıkılaştırılmış 2. seviye" karantina tedbirleri 27 Eylül'e kadar uzatılmıştı.
27 Eylül - 30.09.2020
Ukrayna'dan Azerbaycan'ın toprak bütünlüğüne destek
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında 27 Eylül'de sabah saatlerinde, Ermenistan güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı.
27 Eylül - 30.09.2020
Irak'ta yabancı güvenlik şirketi çalışanının aracına bombalı saldırı
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
27 Eylül - 30.09.2020
Türkiye-AB KİK Türkiye Kanadından Azerbaycan'a destek mesajı Açıklaması
Açıklamada, Ermenistan'ın 27 Eylül'de Azerbaycan'ın egemenliği altındaki topraklara yönelik yeni bir saldırı gerçekleştirdiği anımsatılarak şunlar kaydedildi: "Ermenistan, gerçekleştirdiği bu alçakça saldırılarla, kalıcı barışın ve istikrarın tesisi önündeki engel olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.
27 Eylül - 30.09.2020
Türkiye genelinde radarla hız denetiminde 24 bin 201 sürücüye ceza
EGM'den yapılan açıklamaya göre, denetimler trafik güvenliğini sağlamak, trafik kazaları ile ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek için yürütülen çalışmalar kapsamında, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla 25-26-27 Eylül'de gerçekleştirildi.
27 Eylül - 30.09.2020
Son dakika haberleri... Adana'da trafik uygulamasında 195 sürücüye ceza yazıldı
Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 25-27 Eylül'de trafik ve asayiş timleriyle kara yollarında denetim yaptı.
27 Eylül - 30.09.2020
Ermenistan saldırgan politikalarının bedelini ödüyor
Ermenistan ordusunun 27 Eylül sabahı gerçekleştirdiği provokasyon bu kez Azerbaycan'ın daha kapsamlı karşılık vermesine ve yıllardır Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarmak için karşı saldırı başlatmasına neden oldu.
27 Eylül - 30.09.2020
TBB ve Azerbaycan Cumhuriyeti Avukatlar Barosu, Ermenistan'ın saldırılarını raporlayacak
TBB ve Azerbaycan Cumhuriyeti Avukatlar Barosunun ortak açıklamasında, 27 Eylül'den itibaren devam eden Ermeni silahlı kuvvetlerinin askeri provokasyonu sonucunda temas hattına yakın bölgelerdeki siviller arasında ölü ve yaralıların bulunduğu hatırlatıldı.
27 Eylül - 30.09.2020
Azerbaycan Kökenli Profesör: "Türkiye'ye Minnettarız"
"Azerbaycan meşru müdafaa hakkını kullanıyor" Ermenistan'ın 1990'lı yıllardan bu yana dış güçlerin doğrudan yardımıyla Azerbaycan'ın Karabağ ve yedi başka bölgesini işgal ederek bilinçli ve sistematik etnik temizlik ve eşine zor rastlanan vahşet ve soykırım faaliyeti yürütmeye başladığını belirten Prof. Dr. Ebulfez Süleymanlı, "Bu tarihten sonra fiilen Azerbaycan Türk topraklarının yüzde 20'si Ermeni güçlerinin eline geçmiştir. Resmi rakamlara göre 1 milyondan fazla sivil Azerbaycan Türkü yuvasından ve tarihi vatanından edilmiştir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin Ermenistan yönetiminin işgalci olduğunu tasdik eden dört kararına rağmen işgal devleti uluslararası hukuki bağlayıcılığı olduğu halde uymadığı gibi son 27 yıl işgal döneminde sürekli olarak Azerbaycan sınırında Türk topraklarına pervasızca ateş açarak tacizde bulunmuş, birtakım güçlerden destek alarak Azerbaycan'ın sivil yerleşim bölgelerine saldırmaya başlamıştır. 27 Eylül 2020 tarihi sabah saatlerinde yine böyle bir saldırı sonrasında uluslararası hukuka uygun olarak meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan devleti istikrarlı ve akılcı bir askeri harekat yürütmektedir" dedi.
27 Eylül - 30.09.2020
Birleşmiş Milletler Ermenistan ve Azerbaycan'a çatışmalara derhal son verme çağrısında bulundu
27 Eylül'de, sabah saatlerinde Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermenistan güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı.
27 Eylül - 30.09.2020
Irak: Diplomatik misyonların ülkeden çekilmesinin sonuçları felaket olur
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
27 Eylül - 29.09.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "Türkiye, Ermenistan'la çatışmada taraf değil"
Dağlık Karabağ'daki durumun gergin olduğunu belirten Aliyev, Ermenistan'ın 27 Eylül'de Azerbaycan'ın yerleşim birimlerine saldırı düzenlediğini hatırlattı.
27 Eylül - 29.09.2020
ABD'de ilk canlı yayın öncesinde adayların talepleri gündemde
ABD'de başkan adaylarının canlı yayın tartışması öncesi "doping testi" atışması ABD Başkanı Trump, 27 Eylül'de Twitter hesabından, "Salı günü canlı yayın tartışması öncesinde ya da sonrasında uykucu Joe Biden'a doping testi yapılmasını talep edeceğim.
27 Eylül - 29.09.2020
California'daki yangınlarda 3 kişi öldü
Associated Press'in haberinde, California'nın kuzey kısımlarında 27 Eylül'den bu yana çıkan irili ufaklı yaklaşık 30 yangının hayatı olumsuz etkilediği bildirildi.
27 Eylül - 29.09.2020
Bolu Valisi Ümit'ten, Teknofest'e katılan öğrencilere ödül
Vali Ümit, Gaziantep'te 24-27 Eylül tarihlerinde düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest 2020'de Bolu'yu 3 takım halinde temsil eden öğrenciler ve danışman öğretmenleri ile sohbet etti.
27 Eylül - 29.09.2020
İran'dan Yemen hükümeti ile Husiler arasındaki esir ve tutuklu takası anlaşmasına destek
İran resmi ajansı İRNA'ya göre, Hatibzade 27 Eylül'de duyurulan 1081 esir ve tutuklunun serbest kalmasına olanak tanıyan anlaşma hakkında değerlendirmede bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
27 Eylül Haberleri | 27 Eylül Haber - Haberler - Sayfa 3 - 27 Eylül haberleri, son dakika 27 eylül haber ve gelişmeleri burada. Azerbaycan'ın Ermeni işgalinden kurtardığı bölgelerden ilk görüntüler geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 16:04:28. #1.15#

title