27 Eylül Haberleri

27 Eylül haber, 27 Eylül son dakika haberleri ve gelişmeleri.

27 Eylül - 04.10.2020
Son dakika haber... Ürdün'de hükümet istifa etti
Ürdün Kralı 2. Abdullah, 27 Eylül'de yayımladığı kararnameyle anayasanın 32.
27 Eylül - 03.10.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup
Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgal ettiği topraklara yönelik operasyonları sürerken, Türkiye "tek millet iki devlet" anlayışı ile Azerbaycan'a destek vermeye devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türk halkına Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı mektup göndererek, Azerbaycan halkı adına teşekkür etti. Aliyev, mektubunda ilk olarak Ermenistan'ın provokasyonlarına değinerek, "27 Eylül'de Ermenistan, Azerbaycan'a karşı bir askeri provokasyon daha başlattı.
27 Eylül - 03.10.2020
Aden'de emekli askerlerin "maaş protestosu" limanlardaki çalışmaları durdurdu
Eylemcilerin limanların giriş kapılarını kapattığını, görevlilerin, işçilerin ve yüklerin giriş-çıkışına izin vermediğini belirten Emzerba, Hadi'den limanlarda çalışmaların yeniden başlaması için olaya müdahale etmesini istedi. Emzerba ayrıca insani yardım malzemeleri, ilaç ve gıda yardımları dahil limanlara gelen yüklerin taşınması ve sahiplerine ulaştırılmasının da mümkün olmadığını ifade etti. Yemen'deki emekli askerler, maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle temmuz ayından bu yana eylemler düzenliyor. Eylemciler, hükümet ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinden Ocak 2020'den bu yana geciktirilen maaşlarının ödenmesini istiyor. Askerler, son olarak 27 Eylül'de, yetkililer üzerinde baskı oluşturmak için Aden'deki Ez-Zeyt, El-Haviyat ve El-Mualla limanlarının ana giriş kapıları ile kentteki petrol şirketlerine giden yolları daha sonra da Aden Limanı'nın girişini kapatmıştı.
27 Eylül - 03.10.2020
Irak: ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğinin kapatılması Irak'ın çıkarlarıyla örtüşmüyor
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
27 Eylül - 03.10.2020
Son dakika haberi | Azerbaycan'ın topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonun 6'ncı gününde yaşananlar
Azerbaycan ordusu 27 Eylül - 2 Ekim tarihlerinde, Ermenistan'ın 230 tank ve zırhlı aracını, 250 top ve füze sistemini, 38 hava savunma sistemini, 10 komuta yönetim ve gözlem mıntıkasını, 7 mühimmat deposunu, 130'dan fazla askeri kamyon ve aracını, bir S-300 sistemini imha etti.
27 Eylül - 02.10.2020
Son dakika... Mısır'da Sisi karşıtı "zafer cuması" gösterileri
Mısır'da faaliyet gösteren insan hakları derneği "Arap Sivil Toplum Destek Derneği"nin yayımladığı raporda, 20 ile 27 Eylül arasında düzenlenen rejim karşıtı 164 gösteride, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce göstericinin gözaltına alındığı belirtilmişti.
27 Eylül - 02.10.2020
Son dakika gündem: Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Kafkasya bölgesinin istikrarının önündeki en büyük engel...
Kıran, burada yaptığı konuşmada, Ermenistan'ın 27 Eylül sabahı Azerbaycan'a yönelik tek taraflı başlattığı saldırıların, Dağlık Karabağ'daki haksızlık ve hukuksuzluğu daha da derinleşen bir mahiyete dönüştürdüğünü dile getirdi.
27 Eylül - 02.10.2020
Dünya Azerbaycanlıları Kongresi'nden Azerbaycan'a destek
Ermenistan'ın 27 Eylül'de yeniden başlayan ve bölgedeki barış çabalarını yok sayan saldırılarını sürdürmekte olduğunu ve sivillerin ölümüne yol açtığını bildiren Kurban, bu saldırılarını durdurmasını ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesini talep ettiklerini kaydetti.
27 Eylül - 02.10.2020
Pakistan, ordusunun "Azerbaycan güçleriyle Dağlık Karabağ'da Ermenistan'a karşı savaştığı"...
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, 27 Eylül sabah saatlerinde, Ermenistan güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı.
27 Eylül - 02.10.2020
Son dakika! Mali'de askeri cunta, yaptırımların kaldırılması için adımları hızlandırdı
Geçiş sürecinin başbakanlığına 27 Eylül'de eski Dışişleri Bakanı Moctar Ouane getirilmişti.
27 Eylül - 02.10.2020
Muş'ta ehliyet sınavında kopya çekmeye çalışan 3 kişi yakalandı
Valilikten yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Muş İMKB Anadolu Lisesinde 27 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen motorlu taşıtlar e-sınavına girenlere yönelik çalışma yürütüldüğü belirtildi.
27 Eylül - 02.10.2020
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Salgın sürecinde uluslararası kuruluşlar başarılı bir sınav veremedi" Tüm dünyayı ilgilendiren kriz anlarında küresel ve bölgesel iş birliği yapmak amacıyla kurulan uluslararası kurum ve kuruluşların salgın sürecinde başarılı bir sınav veremediğinin altını çizen Oktay, şunları kaydetti: "Yeni tip koronavirüs salgını uluslararası kurum ve kuruluşların zafiyetlerini bir kez daha ortaya çıkardı. Bunu Dünya Sağlık Örgütünde de Birleşmiş Milletlerde de Avrupa Birliğinde de gördük. Adil olmayan mevcut küresel sistemin işleyişi salgınla birlikte iyice gözler önüne serildi. Tüm insanlığı etkileyen yüzyılın küresel tehdidi karşısında Birleşmiş Milletlerin en temel karar alma organı olan Güvenlik Konseyinin salgını gündemine alması haftalar, hatta aylar sürdü. Salgının başlarında, ülkelerin kendi hallerine terk edildiği bir manzara ortaya çıktı. Bu süreçte yaşananlar Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Dünya 5'ten büyüktür' tezinin doğruluğunu ve haklılığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Dünyayı tehdit eden krizler karşısında etkili olamayan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi sisteminin ve bütün BM yapısının yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir." "Ermenistan Azerbaycan topraklarında işgalcidir" "Ermenistan Azerbaycan topraklarında işgalcidir. Ermenistan bu bölgede barış ve istikrarın önünde en büyük engel olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir." değerlendirmesinde bulunan Oktay, 27 Eylül günü başlatılan saldırıların, Ermenistan'ın Tovuz'da sahnelediği provokasyonların devamı olduğuna dikkati çekti.
27 Eylül - 01.10.2020
Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfından Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarına kınama
Efendiyeva, yaptığı yazılı açıklamada, Ermenistan'ın 27 Eylül'de Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki ateşkesi yeniden ihlal etmesini, Azerbaycan'ın tarihi topraklarında askeri provokasyonlarda bulunmasını, tarihi ve dini anıtlar da dahil olmak üzere kültürel mirası tahrip etmesini ve sivillere karşı saldırgan politikalar uygulamasını kınadığını ifade etti.
27 Eylül - 01.10.2020
Mısır'da bir gencin güvenlik güçlerinin kurşunuyla ölmesi sonrası art arda gösteri çağrıları yapıldı
Mısır'da faaliyet gösteren insan hakları derneği Arap Sivil Toplum Destek Derneği ise dünkü raporunda, 20 ile 27 Eylül arasında düzenlenen rejim karşıtı 164 gösteride, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce göstericinin gözaltına alındığını yayımlamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
27 Eylül Haberleri | 27 Eylül Haber - Haberler - Sayfa 2 - 27 Eylül haberleri, son dakika 27 eylül haber ve gelişmeleri burada. TEKNOFEST'te birincilikleri toplayan PAÜ öğrencileri, hedef büyüttü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 05:00:41. #1.13#

title