IŞİD'in Kaçırdığı Şoför: TIR'ıma El Konuldu, Çocuklarımı Nasıl Doyacak

IŞİD'in Kaçırdığı Şoför: TIR'ıma El Konuldu, Çocuklarımı Nasıl Doyacak

IŞİD'in serbest bıraktığı şoförlerden Hanifi Aslan, TIR'ının geri verilmemesiyle ilgili üzüntüsünü "25 yıl çalışıp aldım, çocuklarımı nasıl doyuracağım?" diye anlattı.

04.07.2014 17:26 | Son Güncelleme: 04.07.2014 18:00

Selefi IŞİD örgütü tarafından serbest bırakılan rehine şoför bir taraftan sevinç bir taraftan da hüznü birlikte yaşıyor. Şanlıurfalı Hanifi Aslan, “25 yıldır çalışıp aldığım ekmek teknem, TIR'ıma el konuldu. Devletin bu konuda destek olmasını istiyoruz.” dedi.

HÜZÜNLÜ YUVALAR SEVİNCE BOĞULDU

IŞİD’in rehin aldığı TIR şoförleri serbest bırakılması hüzünlü yuvaları sevince boğdu. Dün akşam Şanlıurfa’ya gelen şoförler gece evlerine gitti. Rehine yakınları kimi serbest bırakılan rehinesi için mevlit düzenliyor, kimisi ise kurban kesiyor. Bunlardan biri de Eskiören köyündeki Hanefi Aslan. Aslan, 23 günlük esarette herhangi bir zorlukla karşılaşmadıklarını ancak esaretin yeterince sıkıntısı olduğunu anlattı. Aslan, “23 gün aynı yerde kaldık. Su, ekmek veriyorlardı. Fazla sıkıntı yaşatmadılar. Ama sürekli güneşin altındaydık.” dedi.

"25 YILLIK EMEĞİM BOŞA GİTTİ"

25 yıllık emeğin boşa gittiğini anlatan Aslan, “25 yıldır çalışarak TIR aldım. Onu da elimizden aldılar. Ne yapacaklarını bilmiyorduk. Ne için bizi rehin aldıklarını söylemediler. 23 gün sonra arabalarımızı elimizden aldılar, bizi bıraktılar. Mahmur’a kadar bizi getirdiler. Orada Kürt bölgesinde, bizi bıraktılar, oradan Erbil’e geldik. Bu sürede çocuklarımızı özledik. Arabalarımızı istedik, vermediler.” şeklinde konuştu. Aslan, bir daha o bölgeye gitmeyeceğini de kaydetti.

"TIR'DAN BAŞKA ŞEYİMİZ YOK; ONU DA ELİMİZDEN ALDILAR"

Mağdur şoförün eşi Ayfer Aslan’ın da benzer tedirginlikleri mevcut. Ayfer Aslan, tüm mal varlığının TIR’ları olduğunu belirterek şimdi ne yapacaklarını bilmediklerini söyledi. Aslan, “Bizim TIR’dan başka bir şeyimiz yok. Onu da elimizden aldılar. 6 çocuğumuz var, nasıl bakacağız.” ifadelerini kullandı. Ayfer Aslan ise eşinin bir daha Irak’a gitmesine müsaade etmeyeceğini dile getirdi. Aile, kurtulan rehine için kurban kesme hazırlıklarına başladı. Öte yandan serbest kalan rehinelerin yakınları ise geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere ziyaretlere devam ediyor.

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: IŞİD'in Kaçırdığı Şoför: TIR'ıma El Konuldu, Çocuklarımı Nasıl Doyacak - Şanlıurfa
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 19:54:35. #1.15#
title